10:59 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  76

  Sekmadienį Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai bei du referendumai — dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Šių metų rinkimai yra septintieji po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Lietuvos prezidentas renkamas penkeriems metams. Dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovavo respublikai dvi kadencijas, ir, pagal Lietuvos įstatymus, trečiąjį kartą balotiruotis negali.

  Devyni kandidatai varžosi dėl pagrindinio šalies posto: socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo narė Ingrida Šimonytė, partijos "Lietuvos lenkų sąjungos rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" lyderis Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos EP narys Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis.

  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai 2019. Tiesioginė transliacija >>

  2472 milijonai lietuvių turi teisę balsuoti. Tuo tarpu prieš penkerius metus, 2014 metais, rinkėjų buvo daugiau — 2,541 mln. Sumažėjimą lėmė masinė emigracija — daugelis jaunų darbingo amžiaus žmonių išvyksta į kitas Vakarų šalis, kur atlyginimai yra didesni, ir yra daugiau galimybių savirealizacijai.

  Imigrantai, turintys Lietuvos pilietybę, gali balsuoti sekmadienį apie 50 Lietuvos diplomatinių įstaigų užsienyje. Rusijoje tai galima padaryti Lietuvos respublikos ambasadoje, Maskvoje, taip pat konsulatuose Kaliningrade, Sankt Peterburge ir Sovetske.

  Anot VRK, šiais metais iš anksto balsuoti užregistravo 56 tūkst. rinkėjų, o prieš penkerius metus — tik 11 tūkst. Neatmetama galimybė, kad tai susiję ne tik su prezidento rinkimais, bet ir su referendumu dėl dvigubos pilietybės.

  Lietuvoje sekmadienį dirba apie du tūkstančius rinkimų apylinkių. Jos dirbs nuo 7:00 iki 20:00 valandos.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  Tegai:
  prezidento rinkimai, dviguba pilietybė, Lietuva, referendumas, rinkimai

  Svarbiausios temos