18:01 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Prancūzijos užsienio reikalų ministras

  Prancūzijos užsienio reikalų ministras įspėja apie tarptautinės anarchijos grėsmę

  © REUTERS / Kamil Zihnioglu
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Le Drianas pažymėjo, kad "pagrindiniai tarptautinio gyvenimo principai ir pagrindai šiuo metu yra sudaužyti į šipulius, nesilaikoma susitarimų, ankstesnių pažadų ir nustatytų ribų"

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Žanas Yvas Le Drianas (Jean-Yves Le Drian) mano, kad raginimai konfrontuoti gali sukelti tarptautinę anarchiją.

  "Kai kurie pasisako už tai, kad santykiai tarp valstybių nebebūtų grindžiami bendradarbiavimu, o tai skatina konfrontaciją. Mes rizikuojame pereiti prie tarptautinės anarchijos formos", — sakė ministras interviu laikraščiui Parisien.

  Jis taip pat santykiuose tarp šalių pabrėžė du kitus svarbius reiškinius, turinčius įtakos tarptautiniam saugumui.

  Le Drianas pažymėjo, kad "pagrindiniai tarptautinio gyvenimo principai ir pagrindai šiuo metu yra sudaužyti į šipulius, <...> nesilaikoma susitarimų, ankstesnių pažadų ir nustatytų ribų". Jo manymu, dėl to kaltas Donaldas Trampas, tačiau "Kinija ir Rusija taip pat nesugeba atlikti savo vaidmens šioje situacijoje".

  Be to, jis teigia, kad vystosi smurto, "tęstinio terorizmo" formos.

  Le Drianas išreiškė norą, kad visos šalys laikytųsi bendro išsamaus veiksmų plano dėl Irano branduolinės programos, pabrėždamas, kad "tai visų pirma taikoma Iranui", bet "JAV taip pat už tai atsakingos".

  Dar šia tema

  Atskleistas JAV branduolinio arsenalo dydis
  Vokietijos draugystė su JAV "sudaužyta į šipulius", pareiškė Vokietijos žurnalistas
  Ekspertas: ES gėda dėl JAV veiksmų "Nord Stream-2" atžvilgiu
  Tegai:
  susitarimas

  Svarbiausios temos