22:42 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Lietuvos prezidento rinkimai

  Rinkimų ir referendumų stebėti atvyksta stebėtojai bei žurnalistai iš užsienio

  © Sputnik /
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Rinkimus stebi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro  rinkimų vertinimo misijos ekspertai

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Šiandien vyksta Respublikos Prezidento rinkimai ir referendumai dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų.

  Kaip įprasta, rinkimus stebi politinių partijų, kandidatų į Respublikos Prezidentus bei nevyriausybinių organizacijų, kurių veikla susijusi su rinkimais, deleguoti asmenys. VRK informuoja, kad rinkimus ir referendumus stebi ir rinkimų stebėtojai iš užsienio.

  Rinkimai, gegužės 12 d
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Rinkimus stebi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro rinkimų vertinimo misijos ekspertai.

  Stebėtojai atvyksta ir iš Armėnijos, Azerbaidžano, Estijos Respublikos, Sakartvelo, Kirgizijos, Latvijos, Lenkijos, Moldovos Respublikos, Ukrainos, Rumunijos, Korėjos Respublikos bei Kanados.

  Taip pat sulauksime rinkimų stebėtojų — žurnalistų iš Estijos, Italijos, Kinijos Respublikos.

  Šių metų rinkimai yra septintieji po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Lietuvos prezidentas renkamas penkeriems metams. Dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovavo respublikai dvi kadencijas, ir, pagal Lietuvos įstatymus, trečiąjį kartą balotiruotis negali.

  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai 2019. Tiesioginė transliacija >>

  Devyni kandidatai varžosi dėl pagrindinio šalies posto: socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo narė Ingrida Šimonytė, partijos "Lietuvos lenkų sąjungos rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" lyderis Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos EP narys Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019

  Dar šia tema

  Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai
  Per išankstinį balsavimą Lietuvos rinkimuose jau balsavo beveik 10 proc. rinkėjų
  Tegai:
  rinkimai

  Svarbiausios temos