14:57 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  92

  Valdas Adamkus teigiamai įvertino referendumą dėl dvigubos pilietybės, tačiau sukritikavo balsavimą dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Lietuvoje yra neišspręstų problemų ir socialinių klausimų, o reformos, apie kurias kalbama, niekur nejuda, sakė buvęs Respublikos prezidentas Valdas Adamkus, praneša Lrytas.lt.

  Rinkimai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Buvęs šalies vadovas balsavo prezidento rinkimuose ir referendumuose. Įmetęs biuletenius į balsadėžę Adamkus teigė, kad šis pasirinkimas jam buvo labai lengvas ir jis rėmėsi savo paties patirtimi.

  Prezidentas palinkėjo būsimam šalies vadovui būti sąžiningam ir "pildyti įsipareigojimus". Adamkus pažymėjo, jog naujasis šalies vadovas turės ne tik nustatyti Lietuvos užsienio politikos kryptį, rūpintis nacionaliniu saugumu, bet ir prisidėti prie šalies gyventojų gerovės didinimo vidaus politikos priemonėmis.

  Prezidentas kalbėjo apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo.

  "Išgyvenęs 50 metų už šalies ribų, žinau, ką reiškia prisirišimas ir meilė Lietuvos žmonėms. Galvoju, kad referendumas turi užtikrinti visiems lietuviams, kur jie bebūtų, kur begyventų, jeigu jie turi meilę ir ryšį savo kraštui, jiems turi būti suteikta galimybė".

  Be to, Adamkus abejojo, ar Seimo narių sumažinimas padėtų išspręsti problemas, kurios susijusios ir su Seimo požiūriu į jo paties darbą.

  Prezidentas teigė pasitikintis, kad jo palaikomas kandidatas pateks į antrąjį prezidento rinkimų turą.

  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai 2019. Tiesioginė transliacija >>

  Sekmadienį Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai ir du referendumai dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Dėl respublikos vadovo posto kovoja devyni kandidatai.

  Naujausiais duomenimis, prezidento rinkimuose ir referendumuose jau dalyvavo 44,3 proc. rinkėjų.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Rinkimuose balsavusi Šimonytė skundėsi nuovargiu
  Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Valdas Adamkus

  Svarbiausios temos