08:10 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Rinkimai Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

  Rinkimuose fiksuojami pažeidimai, daugiausia jų — agitacija

  © AFP 2019 / PETRAS MALUKAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  35 0 0

  Policija gavo 44 pranešimus apie galimus pažeidimus, daugiausia dėl neleistinos agitacijos bei galimų papirkimų

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Rinkimai kol kas vyksta sklandžiai, rimtesnių pažeidimų nebuvo užfiksuota, LRT pareiškė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

  Policija gavo 44 pranešimus apie galimus pažeidimus, daugiausia dėl neleistinos agitacijos, galimų papirkimų, įtartinų asmenų ar automobilių prie rinkiminių apylinkių, viešosios tvarkos pažeidimų apylinkėse. 18 iš jų — išankstinio balsavimo metu. Nemaža dalis pranešimų nepasitvirtino.

  Pranešama, kad ikiteisminių tyrimų nepradėta, ANK protokolų nėra.

  "Sprogmuo" rinkimų apylinkėje

  13 val. buvo gautas pranešimas, kad Pakruojo r. Sosdvario k. rinkimų apylinkėje padėtas sprogmuo, kuris sprogs po vienos valandos.

  Apžiūrėta rinkimų apylinkė, planas SKYDAS nebuvo įvestas, nes asmuo policijai žinomas, tai jau septintas šio asmens melagingas pranešimas šiemet apie galimą sprogmenį. Vyras sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą.

  "Baltosios pirštinės" sulaukė daugiau nei 40 pranešimų

  Rinkimus stebinti nevyriausybinė organizacija "Baltosios pirštinės" teigia šiandien sulaukusi daugiau nei 40 pranešimų apie galimus pažeidimus.

  Pasak organizacijos vadovės Marijos Šaraitės, daugiausia tai susiję su agitacija. 

  "Pirštinių" savanorių Lietuvoje yra daugiau nei 300, jie keliauja po visas savivaldybes. Sekmadienį daugiausia pranešimų yra susiję su agitacijos draudimo laikotarpiu, ypač dažni atvejai — skleidžiama agitacija socialiniuose tinkuose. Žinoma, nuo ryto jau prasideda vis daugiau pranešimų dėl rinkimų komisijų darbo. Tai būtent tiek dėl biuletenių, tiek dėl neantspauduotų ar netaisyklingai užplombuotų balsadėžių", — sako Šaraitė.

  Agitacijos draudimas

  VRK vadovė Laura Matjošaitytė teigia, kad daugiausia pranešimų komisija yra gavusi dėl kandidatų plakatų mieste.

  "Atkreipiame dėmesį, jog šiandieną galioja agitacijos draudimo laikotarpis, tačiau visi išoriniai plakatai, stacionarūs stendai, kuriuose yra politinė reklama ir kurie buvo pastatyti iki agitacijos draudimo pradžios, t. y. iki 1 val. nakties iš penktadienio į šeštadienį, galimi", — pabrėžia Matjošaitytė.

  Jos teigimu, svarbiausia, kad balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink rinkimų apylinkę nebūtų agitacijos. 

  Rinkimai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Matjošaitytė taip pat tvirtina, kad VRK gauna nemažai skundų dėl agitacijos socialiniuose tinkluose. Pirmininkė primena, kad tokia agitacija taip pat negalima. 

  Šiandien vyksta Lietuvos prezidento rinkimai ir referendumai dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimo. 

  Devyni kandidatai varžosi dėl pagrindinio šalies posto: socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo narė Ingrida Šimonytė, partijos "Lietuvos lenkų sąjungos rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" lyderis Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos EP narys Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis.

  Lietuvoje sekmadienį dirba apie du tūkstančius rinkimų apylinkių. Jos dirbs nuo 7:00 iki 20:00 valandos.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  Tegai:
  rinkimai

  Svarbiausios temos