01:16 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  205

  Jei Skvernelis pateks į antrajį turą, jo pergalės tikimybė bus nulinė, nes Šimonytės ir Nausėdos balsai bus sumuojami, sakė politikos analitikas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, gegužės 12 - Sputnik. Lietuvos ir Rusijos santykių pagerėjimo tikimybė įmanoma tik tuo atveju, jei Lietuvos prezidento rinkimus laimės premjeras Saulius Skvernelis, tačiau tam yra mažai šansų, sakė politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva.

  "Pirma, kadangi, remiantis apklausų duomenimis, jis [Skvernelis] jau nepateko į antrąjį turą, užima trečią vietą. Antra, net jei patektų, antrajame ture Šimonytės ir Nausedos balsai bus sumuojami, tas pats elektoratas. Taigi, net jei Skvernelis patektų į antrąjį turą, jis greičiausiai pralaimėtų prezidento rinkimus", — sakė ekspertas.

  Be to, Nosovičius yra įsitikinęs, kad tarp Seimo narės Ingridos Šimonytės ir ekonomisto Gitano Nausėdos nėra skirtumo, nes abu jie atstovauja "Lietuvos Tėvynės ir krikščionių demokratų sąjungai".

  Rinkimai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Remiantis realia situacija Lietuvos rinkimuose, Rusijai nėra jokio skirtumo, kas laimės prezidento rinkimus. Teoriškai būtų galima aptarti, kas atsitiktų, jei prezidento rinkimus laimėtų autsaideriai, pvz., ponas Tomaševskis, bet atsižvelgiant į jų reitingą, politines pozicijas, manau, kad tam neverta gaišti laiko", — sakė jis.

  Sekmadienį Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai ir du referendumai dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Dėl respublikos vadovo posto kovoja devyni kandidatai. Paskutiniais duomenimis, prezidento rinkimuose ir referendumuose jau dalyvavo 53,6% rinkėjų.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Balsavimas užsienyje: prie ambasadų išsirikiavo lietuvių eilės
  Politologas įvardijo pagrindinius Lietuvos prezidento rinkimų bruožus
  Balsavę lietuviai išsakė savo nuomonę apie referendumą dėl dvigubos pilietybės
  Balsavę lietuviai atskleidė, ar reikia mažinti Seimo narių skaičių
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Lietuva, Rusija, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos