14:38 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  108

  Nausėdos ir Šimonytės rezultatų skirtumai Lietuvos prezidento rinkimų pirmajame ture siekė 0,18 procento

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Pirmadienio rytą paaiškėjo — Lietuvos prezidento rinkimų antrajame ture susikaus ekonomistas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išankstiniai rezultatai po biuletenių apdorojimo iš 100 procentų apylinkių.

  VRK duomenimis, po biuletenių skaičiavimo iš 1972 apylinkių, Šimonytė pirmauja su 31,13 procentų balsų, o Nausėda nuo jos atsilieka tik 0,18 procento, jį parėmė 30,95 procento rinkėjų. Jie išeina į antrąjį turą, nes pergalei pirmajame ture kandidatas į prezidentus turi surinkti bent pusę balsavusių žmonių balsų skaičių.

  Trečiąją vietą su 19,72 procento balsų užima dabartinis Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris jau paskelbė, kad ketina atsistatydinti iš vyriausybės vadovo pareigų, nes nesugebėjo išeiti į antrąjį turą. Jis pažymėjo, kad "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" pasirodymas Europos Parlamento rinkimuose jo sprendimo atsistatydinti nepakeis.

  Skvernelis taip pat pareiškė, kad ir toliau liks politikoje, dirbs Seimo nariu. Jis pridūrė, kad ir toliau bendradarbiaus su "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga".

  Rinkimai Lietuvoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Sekmadienį Lietuvoje įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas. Apylinkės buvo uždarytos 20:00, tačiau kai kurių jų darbas buvo pratęstas dėl per paskutinę valandą susidariusių eilių. Be to, gana aktyviai balsavo užsienyje gyvenantys Respublikos piliečiai.

  Naujausiais VRK duomenimis, rinkėjų aktyvumas siekė 56,5 procento, kartu su balsavusiais iš anksto. Iš viso sekmadienį balsavo 46 procentai piliečių.

  Lietuvos Prezidentas renkamas penkerių metų kadencijai. Dabartinė lyderė Dalia Grybauskaitė antrą kartą iš eilės eina savo pareigas ir negali balotiruotis į trečiąją kadenciją.

  Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019

   

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai 2019. Tiesioginė transliacija
  Balsavimas užsienyje: prie ambasadų išsirikiavo lietuvių eilės
  Politologas įvardijo pagrindinius Lietuvos prezidento rinkimų bruožus
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, prezidento rinkimai, Lietuva

  Svarbiausios temos