12:18 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Pagal Lietuvos įstatymus, balsavimas laikomas priimtu, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė dviejų referendumų — dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo — rezultatus.

  Galiojančių teisės aktų pakeitimus, kurie leistų Lietuvos emigrantams išlaikyti Lietuvos pasą, palaikė 37,7 procento nuo viso rinkėjų skaičiaus (71,8 procento tų, kurie balsavo referendume).

  Toks rodiklis yra per mažas, kad pakeitimai būtų priimtini, tačiau referendumas laikomas įvykusiu, nes iš viso balsavo 52,6 procento rinkėjų.

  Tuo pačiu metu piliečių aktyvumas referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo buvo nepakankamas — iš viso balsavo 47,3 procento rinkėjų. "Už" pasisakė 34,8 procento nuo viso rinkėjų skaičiaus (73,7 procento tų, kurie balsavo referendume).

  Pagal Lietuvos įstatymus, kad referendumas būtų paskelbtas įvykusiu, jame turi balsuoti daugiau kaip pusė pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus, tai yra mažiausiai 1 236 203 žmonės.

  Anksčiau politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad lietuviai nėra suinteresuoti referendumu dėl deputatų skaičiaus mažinimo, nes tai neturės įtakos jų gyvenimui, o referendumas dėl dvigubos pilietybės atrodo žeminamas, nes Lietuva neketina suteikti šios teisės visoms šalims.

  Kartu su dviem referendumais sekmadienį vyko pirmasis prezidento rinkimų turas. Preliminariais duomenimis, į antrąjį turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, gavusi 31,13 procento paramos, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 procento rinkėjų.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris taip pat pretendavo į prezidento postą, nepateko į antrąjį turą. Jį palaikė 19,72 procento rinkėjų.

  Referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje
  © Sputnik /
  Referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje

  Dar šia tema

  Trys estai atsisakė pilietybės vardan Rusijos paso
  Du Lietuvos referendumai — už ar prieš
  Balsavę lietuviai išsakė savo nuomonę apie referendumą dėl dvigubos pilietybės
  Tegai:
  Lietuva, dviguba pilietybė, referendumas

  Svarbiausios temos