21:48 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, archyvinė nuotrauka

  VRK pirmininkė: antrasis rinkimų turas bus dar labiau įtemptas

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  42 0 0

  Skirtumas, kuris skiria Gitaną Nausėdą ir Ingridą Šimonytę, yra minimalus ir, matyt, bus įdomu ateinančias dvi savaites, pareiškė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Tai, jog ekonomistas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė, konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė pirmajame rinkimų ture surinko labai panašų skaičių balsų, reiškia, kad antrasis rinkimų turas bus dar labiau įtemptas, "Žinių radijui" sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

  "Antrasis turas vyks po dviejų savaičių — gegužės 26 dieną, kartu su rinkimais į Europos Parlamentą, ir ta kova bus turbūt dar įnirtingesnė, galbūt dar aršesnė. Tas skirtumas, kuris skiria pirmos ir antros vietos laimėtojus, yra minimalus ir, matyt, bus įdomu ateinančias dvi savaites", — sakė Matjošaitytė.

  VRK pirmininkė teigė, kad viliasi, jog nesusiklostys tokia situacija, kad, pirmajame rinkimų ture labai panašų skaičių balsų surinkę kandidatai, antrajame jų surinks po lygiai.

  "Tikimės, kad taip nenutiks. Tai būtų mums didelis galvos skausmas — spręstume tai, nes yra sprendimų būdų. Bet kol kas tikimės, kad nebus taip, ir atsiras balsų skaičius, kuris skirs pirmąjį kandidatą nuo antrojo, ir galėsime vieną iš jų paskelbti išrinktu Respublikos prezidentu", — sakė Matjošaitytė.

  Lietuvos prezidento rinkimų antrajame ture susikaus ekonomistas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išankstiniai rezultatai po biuletenių apdorojimo iš 100 procentų apylinkių.

  VRK duomenimis, po biuletenių skaičiavimo iš 1972 apylinkių, Šimonytė pirmauja su 31,13 procentų balsų, o Nausėda nuo jos atsilieka tik 0,18 procento, jį parėmė 30,95 procento rinkėjų. 

  Naujausiais VRK duomenimis, rinkėjų aktyvumas siekė 56,5 procento, kartu su balsavusiais iš anksto. Iš viso sekmadienį balsavo 46 procentai piliečių.

  Antrasis Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Analitikas pasakė, kas galėtų tapti "smūgiu Lietuvos įvaizdžiui"
  Lietuvos premjeras ketina atsistatydinti dėl pralaimėjimo rinkimuose
  Lietuvoje pasibaigė prezidento rinkimai
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, prezidento rinkimai, Lietuva

  Svarbiausios temos