07:50 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

  Politologė papasakojo, kas turi daugiau galimybių antrajame prezidento rinkimų ture

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  16201

  Pasak profesorės Ainės Ramonaitės, daugiau galimybių gauti Sauliaus Skvernelio rinkėjų balsus turi Gitanas Nausėda

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Tokio gero rezultato, kokio rinkimuose pasiekė Ingrida Šimonytė, jau daugelį metų nebuvo pasiekęs nė vienas konservatorių remiamas kandidatas, tačiau geresnes galimybes antrajame ture vis dėlto turi Gitanas Nausėda, LRT televizijai sakė politologė, profesorė Ainė Ramonaitė.

  Politologė tvirtina nesitikėjusi, kad Šimonytė gali aplenkti Nausėdą. Rinkimų rezultatai rodo, kad Šimonytė surinko 31,13 proc. balsų, o Nausėda — 30,95 proc.

  Jos vertinimu, įtakos Šimonytės pergalei galėjo turėti itin aktyvūs užsienio lietuviai, kurių didžioji dalis balsų nukeliavo būtent jai.

  "Turiu įtarimą, kad vis dėlto tie užsienio lietuvių balsai padarė tam tikrų korekcijų. Nepamirškime, kad apklausose jie neatsispindi, o jų aktyvumas šį kartą buvo gerokai didesnis. Pagal užsienio lietuvių balsus Šimonytė pirmautų. Jeigu rinktų užsienio lietuviai, Šimonytė būtų net pirmame ture išrinkta prezidente. Atotrūkis ten labai aiškus ir, manau, užsienio lietuviai jai pridėjo balsų. Netgi tas referendumas tam tikra prasme jai labai padėjo", — sako Ramonaitė.

  Didžiausias klausimas antrajame ture kyla dėl to, kuriam iš kandidatų atiteks premjero Sauliaus Skvernelio rinkėjų balsai. Ramonaitės teigimu, kol kas apklausos rodo, kad jie turėtų nukeliauti Nausėdai, tačiau tai nėra taip vienareikšmiška.

  Pasak specialistės, Šimonytė pirmauja net aštuoniose savivaldybėse, įskaitant ir kai kurias taip vadinamas "kaimiškas" apygardas, o jos palaikymas iš tikrųjų gerokai platesnis, nei buvo galima tikėtis, todėl dalis balsų atitektų ir Šimonytei.

  Politologės vertinimu, Šimonytei pavyko susikurti paprastus žmones suprantančios politikės įvaizdį. "Iš dalies tai gali patraukti Skvernelio rinkėjus, bet turbūt daugiau galimybių turi Nausėda", — apibendrina Ramonaitė.

  Vakar Lietuvoje vyko prezidento rinkimai ir du referendumai: dėl dvigubos pilietybės galimybių išplėtimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo. Pirmadienio rytą paaiškėjo — Lietuvos prezidento rinkimų antrajame ture susikaus ekonomistas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

  Šimonytė pirmauja su 31,13 procentų balsų, o Nausėda nuo jos atsilieka tik 0,18 procento, jį parėmė 30,95 procento rinkėjų. Trečiąją vietą su 19,72 procento balsų užima dabartinis Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Antrasis Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Analitikas pasakė, kas galėtų tapti "smūgiu Lietuvos įvaizdžiui"
  Paskutinis pamokslas: kaip Šimonytė ragina balsuoti už ją
  Ar buvusi Lietuvos finansų ministrė bus patraukta atsakomybėn dėl "Snoro" bankroto
  Lietuvos premjeras ketina atsistatydinti dėl pralaimėjimo rinkimuose
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos