23:20 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  85

  Pasak Rusijos Parlamento narių, sankcijų prieš Maskvą politika kenkia Europai, tame tarpe ir Baltijos šalims

  VILNIUS, gegužės 13  Sputnik. Rusijos Federacijos Valstybės Dūmoje tikimasi, kad po prezidento rinkimų Lietuvoje pasikeis santykiai su Rusija, interviu RIA Novosti sakė Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksejus Čepa.

  "Prieš Rusiją nukreipta sankcijų politika kenkia Europai, tame tarpe ir Baltijos šalims. Tikiuosi, kad turėtų būti bent koks suartėjimas. Ta rusofobijos politika prie nieko gero neprivedė. Akivaizdu, kad šios tendencijos turėtų keistis į gerąją pusę", — sakė jis.

  Pasak deputato, šiuo metu sunku kalbėti apie tai, kokią poziciją užims antrojo turo laimėtojas. Be to, Europoje yra aiški tendencija — dažniausiai rinkimus laimi dešiniųjų politikai.

  Rinkimai Lietuvoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Sekmadienį Lietuvoje įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas ir du referendumai dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Nė vienas iš kandidatų į prezidento postą nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų po pirmojo turo.

  VRK duomenimis, į antrąjį turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, už kurią balsavo 31,13 proc. Lietuvos piliečių, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 proc. rinkėjų.

  Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis pralaimėjo rinkimus. Už jį balsavo 19,72 proc. rinkėjų. Vyriausybės vadovas sakė, kad atsistatydins, tačiau neatmetė, kad valdančioji dauguma gali likti ta pati.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Analitikas pasakė, kas galėtų tapti "smūgiu Lietuvos įvaizdžiui"
  Tegai:
  Europa, Maskva, sankcijos, Rusija

  Svarbiausios temos