08:59 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  111

  Į antrąjį prezidento rinkimų turą patekusių kandidatų ekonominės programos skiriasi nežymiai, kaip ir jų požiūriai į užsienio politiką, mano ekspertas

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Lietuvoje sekmadienį įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, nė vienas iš kandidatų nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture.

  Į antrąjį turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda. Atotrūkis tarp jų yra minimalus — tik 0,18 procento balsų. Šimonytė gavo 31,13 procento paramos, o Nausėda — 30,95.

  Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis, kuris taip pat pretendavo į prezidento postą, pasitraukė iš lenktynių. Jį palaikė 19,72 procento rinkėjų.

  Interviu Sputnik radijui Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, profesorius Nikolajus Meževičius pareiškė, kad kandidatų ekonominės programos skiriasi taip mažai, kad jose painiojasi patys lietuviai.

  "Kalbant apie užsienio politikos sritį, čia tradicinis rinkinys, kuris buvo įkaltas į kiekvieno lietuvio pasąmonę per [Lietuvos prezidentės] Grybauskaitės dešimtmetį. Ir pagrindiniai kandidatai, net pasisakydami prieš, sakysim, Grybauskaitės siūlomą favoritą, jie vis tiek laikosi šio rinkinio — NATO integracija, Europos integracija, Rusija yra "agresorė", saugumo sustiprinimas ir taip toliau. Todėl tai yra rinkimai be pasirinkimo", — pasakė ekspertas.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Balsavę lietuviai papasakojo, pagal kokias savybes rinkosi prezidentą
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos