18:37 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Linkevičiaus raginimas inicijuoti sankcijas Rusijai — Lietuvos užsienio politikos esmė

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (214)
  9811

  Pasak Sergejaus Cekovo, Lietuvos vadovybei užsienio politikos esmė — inicijuoti naujas sankcijas prieš Rusiją

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Rusijos Federacijos Tarybos komiteto užsienio reikalų klausimais narys Sergejus Cekovas pokalbyje su RT pakomentavo Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pareiškimą, kad ES turi įvesti naujas sankcijas prieš Rusiją dėl supaprastinto pilietybės suteikimo Donbaso gyventojams.

  "Jei Lietuva neturėtų šio Rusijos sprendimo dėl pilietybės, būtų sugalvojusi dar ką nors. Deja, visi šios šalies veiksmai yra persmelkti rusofobijos. Lietuvos vadovybei užsienio politikos esmė — inicijuoti naujas sankcijas prieš Rusiją. Jie net nesiruošia gilintis į tai, ką būtent nusprendė Rusija, kokie privalumai ir galimybės šiuo atveju atsiveria Donbaso gyventojams. Jiems svarbu sukelti triukšmą Ukrainoje", — sakė senatorius.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuvos, kaip ir kitų Baltijos šalių, valdžios atstovų pasisakymai sulaukia vis mažiau dėmesio.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą, kuriame pasmerkė trečiadienį Rusijos prezidento pasirašytą įsaką dėl supaprastintos Rusijos pilietybės suteikimo Donbaso gyventojams tvarkos. Pranešimas paskelbtas URM svetainėje. Be to, pranešime pabrėžiama, kad Lietuva ragina tarptautinę bendruomenę "griežtai pasmerkti šiuos nepateisinamus Rusijos veiksmus".

  Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas Briuselyje taip pat paragino duoti "visapusišką atsaką" į Rusijos sprendimą suteikti pilietybę Donbaso gyventojams.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (214)

  Dar šia tema

  Linkevičius grasina Rusijai "pasekmėmis" už pasų išdavimą Donbaso gyventojams
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, užsienio politika, Lietuva

  Svarbiausios temos