18:04 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  155

  Antrajame prezidento rinkimų ture kovos dabartinės prezidentės "kurso sekėjai"

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Pagaliau išspręsta pagrindinė konservatorių užduotis prezidento rinkimuose Lietuvoje — opozicijos kursui atstovaujantis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paliko kovos areną, RuBatlic.ru straipsnyje rašo autorius Aleksejus Iljaševičius.

  Į antrąjį rinkimų turą pateko "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) partijos kandidatė Ingrida Šimonytė ir artimas konservatoriams nepriklausomas kandidatas Gitanas Nausėda. Abu jie yra dabartinės prezidentės Dalios Grybauskaitės kurso pasekėjai, rašo autoriaus.

  Pirmajame ture Šimonytė pelnė 31,13 proc. balsų. Šiek tiek nuo jos atsilikęs į antrąjį turą pateko ir Nausėda — 30,95 proc. Skvernelis gavo tik 19,72 proc. ir užėmė trečiąją vietą.

  Autorius pažymi, kad išryškėjo prezidento lenktynių lyderių bendras rezultatas — trise jie surinko 80 proc. rinkėjų balsų. Anksčiau nuomonių apklausos nerodydavo tokių skaičių. Kaip minėta straipsnyje, tai galima paaiškinti tuo, kad dauguma lietuvių, kurie anksčiau negalėjo apsispręsti, artėjant rinkimų dienai nusprendė balsuoti už vieną iš lyderių, nes suprato, kad kiti kandidatai neturėjo šansų.

  Skvernelis, kaip tikėjosi kai kurie ekspertai, pirmajame ture pelnė trečiąją vietą ir pasitraukė iš varžybų. Rimtą smūgį Skvernelio populiarumui sudavė mokytojų streikas, kurį konservatoriai bandė panaudoti, siekdami diskredituoti savo oponentus, rašo RuBaltic.ru. Nors balsų skaičiavimo rinkimų dieną pradžioje jis užėmė antrąją vietą, vėliau Šimonytė jį aplenkė ir pradėjo "artėti" prie Nausėdos. Kaskart, kai VRK atnaujindavo rezultatus, Šimonytė pelnydavo vis daugiau procentų.

  Pasak autoriaus, "intrigos požiūriu" pora Nausėda—Šimonytė atrodo daug įdomiau nei pora Nausėda—Skvernelis, nes tarp ekonomisto ir konservatorės nusistovėjo labai mažas atotrūkis, o premjerui patekus į antrąjį turą, jis neišvengtų pralaimėjimo, nes Šimonytės balsai atitektų Nausėdai.

  Autorius pastebi, kad kai kurie Skvernelio rinkėjai balsuos už Nausėdą, tačiau premjero rinkėjų pasyvumas antrajame ture turės įtakos rinkėjų aktyvumui.

  Tačiau konservatoriai "gali iškvėpti", jų pagrindinė užduotis išspręsta — ministras pirmininkas paliko kovos lauką, sakoma RuBaltic.ru straipsnyje.

  Autorius pabrėžė, kad dėl to, jog "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis pažadėjo palikti valdančiąją koaliciją Skvernelio pralaimėjimo atveju, pasikeitus prezidentui, Lietuvoje greitu metu "įvyks visiška perkrova".

  "Galimi keli skirtingi variantai. Nausėda pirmadienio vakarą jau pareiškė, kad Skvernelio kapituliavimas atveria "daug alternatyvų". Todėl įdomiausi dalykai Lietuvoje prasidės po naujai išrinkto prezidento inauguracijos", — rašo RuBaltic.ru autorius.

  Prezidento rinkimai

  Sekmadienį Lietuvoje įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas ir du referendumai dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo.

  Pasak VRK, į antrą rinkimų turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, kurią palaikė 31,13 proc. Lietuvos piliečių, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, už kurį balsavo 30,95 proc. rinkėjų.

  Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis paliko prezidento lenktynes — už jį balsavo 19,72 proc. rinkėjų. Vyriausybės vadovas paskelbė, jog ketina atsistatydinti, tačiau neatmetė galimybės, kad valdančioji dauguma gali likti tokia pati.

  VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė pažymėjo, kad kova antrajame ture bus "bus dar įnirtingesnė, galbūt dar aršesnė".

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Kandidatė į Lietuvos prezidentus atliko "pergalės šokį" grojant "Metallica" dainai
  VRK atskleidė prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo datą
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidento rinkimai, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos