03:10 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1444
 • RUB81.0468
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  135

  Lietuvoje antirusiškos nuotaikos tapo oficialia ideologija, tačiau paprastiems žmonėms tai neįdomu, sako politologas ir istorikas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Gegužės švenčių dienomis Kryme apsilankė 302 tūkst. turistų, tai yra 40 proc. daugiau nei praėjusių metų gegužės pradžioje. Apie tai pranešė Krymo Respublikos kurortų ir turizmo ministerijos spaudos tarnyba.

  Jalta, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Мокрушин

  Iš visų apsilankiusiųjų pusiasalyje turistų apie 42 tūkst. buvo Ukrainos piliečiai. Taip pat per Ukrainos sieną į Krymą atvyko ES gyventojai, tarp jų lietuviai ir lenkai.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas ir istorikas Armenas Gasparianas pažymėjo, kad turistų srautas iš dviejų paminėtų šalių yra didžiausias.

  "Pastarosios dvi šalys yra labai būdingos, nes ten rusofobinės nuotaikos jau seniai tapo oficialia politika. Nepaisant to, net ir ten yra žmonių, kurie yra pasiruošę atvykti ir savo akimis pamatyti, kas šiandien yra Krymas. Iš to kyla antroji, mano nuomone, labai svarbi aplinkybė šioje istorijoje. Pirmiausia tai rodo, kad paprastas žmogus dažnai nėra suinteresuotas vykstančiais politiniais žaidimais", — sakė ekspertas.

  Pasak Gaspariano, tai, ką turistai mato Kryme savo akimis, visiškai skiriasi nuo to, ką sako Europos ir Amerikos žiniasklaida.

  "Beje, pripažįstu, kad po kurio laiko Lenkijos ar Lietuvos žiniasklaidoje prasidės kontrpropagandinė kampanija, neva nereikia niekur važiuoti, jus tikrai užverbuos ir panašiai. Jau visa tai matėme. Tačiau, kaip rodo naujausi statistiniai duomenys, nors ir labai lėtai, tačiau tokių pareiškimų patikimumas mažėja, ir tai, mano nuomone, yra vienas svarbiausių Krymo pasiekimų", — teigė jis.

  2014 metų kovo mėnesį Krymas tapo Rusijos regionu. Tai įvyko po referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Lietuva Krymo apsisprendimą vertina kaip Rusijos "okupaciją".

  Dar šia tema

  Paskelbti unikalūs dokumentai apie mūšius dėl Krymo Antrojo pasaulinio karo metu
  Čekijos viešbutis gali teisėtai reikalauti iš svečių pripažinti Ukrainos Krymą
  Iš Krymo istorijos vadovėlių bus pašalintas skyrius apie kolaboravimą
  Tegai:
  turizmas, Lietuva, Krymas

  Svarbiausios temos