07:17 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  "Valstiečių" pirmininkas Ramūnas Karbauskis pabrėžė, kad Konstitucijos pataisos būtų teikiamos tik tuo atveju, jeigu pavyktų dėl to sutarti su opozicija

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlys naujam šalies prezidentui keisti parlamento rinkimų datą, teigia sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

  "Mūsų rinkimų pažadas, ne visi mūsų Seimo nariai prisimena šitą pažadą, – kad būtų gerai ankstinti Seimo rinkimus dėl to, kad vyriausybė, naujai išrinkta Seimo dauguma, turėtų laiko dirbti su biudžeto projektu, kuris buvo ruošiamas buvusios vyriausybės", — ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Karbauskis.

  "Manau, kad apie tai bus diskutuojama su nauju šalies vadovu, kad galbūt ir reikia tada daryti išankstinius rinkimus, kad būtų įgyvendintas šitas dalykas", — pridūrė jis.

  "Valstiečių" pirmininkas pabrėžė, kad Konstitucijos pataisos būtų teikiamos tik tuo atveju, jeigu pavyktų dėl to sutarti su opozicija.

  Karbauskis neatmetė, kad surengti pirmalaikius parlamento rinkimus galima būtų kitų metų pavasarį, bet pridūrė, kad tam turi būti bendras susitarimas. 

  Dabar Konstitucijoje numatyta, kad eiliniai Seimo rinkimai rengiami Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais spalio antrą sekmadienį.

  Pagal Konstitucijos pataisų priėmimo tvarką Seimas už jas turi balsuoti du kartus su ne mažesne kaip trijų mėnesių pertrauka. Nuostatos laikomos priimtomis, jeigu jas palaiko ne mažiau kaip du trečdaliai, tai yra, ne mažiau kaip 94 parlamentarai.

  Dar šia tema

  "Valstiečių" frakcija išreiškė pasitikėjimą rinkimuose pralaimėjusiam Skverneliui
  Tegai:
  Seimo rinkimai, priešlaikiniai Seimo rinkimai, rinkimai, prezidentas, Seimas, Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), valstiečiai

  Svarbiausios temos