12:43 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  12

  Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė dviejų referendumų — dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo — rezultatus

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą dėl referendumų dėl Seimo narių mažinimo bei dvigubos pilietybės rezultatų patvirtinimo.

  VRK patvirtino referendumo "Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo" (dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo) galutinių rezultatų nustatymo protokolą.

  Nustatyta, kad referendume dalyvavo 1 179 926 (47,45 proc.) turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus Lietuvos piliečių, iš kurių atsakė "Taip" 73,76 proc. referendume dalyvavusių piliečių.

  Laikytina, kad privalomasis referendumas neįvyko ir referendumo sprendimas nebuvo priimtas.

  Karbauskis atskleidė, kas sužlugdė referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo >>>

  Taip pat buvo patvirtintas ir referendumo "Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo" (dėl dvigubos pilietybės) galutinių rezultatų nustatymo protokolas.

  Nustatyta, kad referendume dalyvavo 1 312 690 (52,78 proc.) turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus Lietuvos Respublikos piliečių, iš kurių atsakė "Taip" 72,18 proc. referendume dalyvavusių piliečių.

  Privalomasis referendumas įvyko, tačiau referendumo sprendimas nebuvo priimtas, praneša VRK.

  Pagal Lietuvos įstatymus, kad referendumas būtų paskelbtas įvykusiu, jame turi balsuoti daugiau kaip pusė pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus, tai yra, mažiausiai 1 236 203 žmonės.

  Du privalomieji referendumai dėl dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo vyko kartu su prezidento rinkimais gegužės 12 dieną. Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną.

  Dar šia tema

  "Valstiečių" frakcija išreiškė pasitikėjimą rinkimuose pralaimėjusiam Skverneliui
  Linkevičius siūlo įsteigti Seimo rinkimų apygardas užsienio lietuviams
  Seime siūloma parlamentarų skaičių mažinti kitu keliu
  Tegai:
  referendumas, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos