11:24 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  46

  Gegužės 26 dieną antrajame ture varžysis du pirmajame daugiausia balsų surinkę kandidatai: konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė ir nepartinis ekonomistas Gitanas Nausėda

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija šiandien priėmė sprendimą dėl Lietuvos prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo organizavimo.

  Patvirtintas gegužės 12 dienos rinkimų rezultatų protokolas, kuriuo nustatyta, kad du daugiausiai balsų gavę kandidatai yra Ingrida Šimonytė (surinkusi 31,21 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų) ir Gitanas Nausėda (surinkęs 30,94 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų).

  Priimtas sprendimas dėl Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo.

  Patvirtinta, kad pakartotinis balsavimas dėl dviejų daugiausiai balsų gavusių kandidatų bus organizuojamas gegužės 26 dieną, kartu su Europos Parlamento rinkimais.

  Respublikos prezidentų rinkimuose dalyvavo 1 409 273 rinkėjai (56,85 proc.). Aktyviausiai savo rinkimų teise pasinaudojo rinkėjos moterys — 57,7 proc. balsavusiųjų. Iš anksto balsavo 10,75 proc. (260 529) į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

  Anksčiau buvo pranešama, kad ministras-pirmininkas Sauliu Skvernelis rinkimuose sulaukė 19,72 proc. rinkėjų balsų. Socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis su 4,69 proc rinkėjų liko ketvirtas, penktas — filosofas Arvydas Juozaitis, gavęs 4,69 proc. rinkėjų balsų, šeštas — Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Septintas pirmajame ture liko Seimo narys Mindaugas Puidokas, aštuntas — Naglis Puteikis, o mažiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė europarlamentaras Valentinas Mazuronis.

  Lietuvos Prezidentas renkamas penkerių metų kadencijai. Dabartinė lyderė Dalia Grybauskaitė antrą kartą iš eilės eina savo pareigas ir negali balotiruotis trečiai kadencijai.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  "Valstiečiai" siūlys naujai išrinktam prezidentui keisti Seimo rinkimų datą
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos