04:09 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1444
 • RUB81.0468
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  92

  Sulaukęs Juknevičienės kaltinimų, Nausėda patikino, kad buvo susitikęs su parlamentare, tačiau neigia, kad būtų prašęs pašalinti Ušacką iš TS-LKD gretų, konservatoriams renkant kandidatą į prezidento rinkimus

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Seimo narė Rasa Juknevičienė supyko, kai kandidatas į Lietuvos prezidentus Gitanas Nausėda pareiškė, jog kandidatė Ingridą Šimonytė gėdijasi savo partijos.

  Pasipiktinusi dėl panašios Nausėdos retorikos, Juknevičienė savo Facebook paskyroje pasidalino, kaip dar prieš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminius kandidato rinkimus buvo susitikusi ekonomistu.

  Pasak Juknevičienės, kai Šimonytė dar nebuvo apsisprendusi dalyvauti TS-LKD pirminiuose kandidatų į prezidentus rinkimuose, ji sulaukė Nausėdos, kuris galėjo pretenduoti į TS-LKD paramą prezidento rinkimuose, skambučio, kurio metu Nausėda pasiūlė jai susitikti. Pokalbis su Nausėda Juknevičienę sukrėtė.

  Be to, kad Nausėda liko nepatenkintas susitikimo vieta, Juknevičienė pabrėžia, jog jis gėdijosi jos, nes norėjo likti nepastebėtas jos kompanijoje.

  "Buvo kalba dėl jo dalyvavimo mūsų praimariuose. Sako, duočiau savo pavardę, tačiau po skyrius nevažinėčiau, kampanijoje nedalyvaučiau. Mano atsakymas buvo paprastas — tokiu atveju jūs pralaimėsite. Vygaudas yra partijos narys, jį žmonės pažįsta. Ir tada — dar vienas ups! Išgirdau klausimą, ar negalima būtų Vygaudo išmesti iš partijos?  Akimirką net nesugebėjau nieko atsakyti... Ne, sakau, apie tai net jokios kalbos būti negali! Atsisveikinome pakalbėję dar apie kažką..." — apie susitikimą su Nausėda rašė Juknevičienė.

  Konservatorė, reaguodama į pastaruosius Nausėdos pareiškimus, pažymėjo, kad TS-LKD lyderiai patys nusprendė nedalyvauti Šimonytės štabo renginyje pirmojo prezidento rinkimų turo metu.

  Nausėda, reaguodamas į Juknevičienės istoriją, patvirtino, kad toks susitikimas su ja buvo. Vis dėlto jis neigė prašęs iš TS-LKD pašalinti Ušacką.

  "Vienintelis tikras faktas tame, ką parašė p. Juknevičienė, — mūsų susitikimas buvo. Visa kita yra pramanai, pradedant neva nusivylimu kuklia susitikimo vietos aplinka ir baigiant klausimu dėl Vygaudo Ušacko išmetimo iš partijos. Ar tikrai verta iki to nusileisti, p. Rasa? Ar tai yra, ką konservatorių deleguota kandidatė turėjo mintyje apie savo planus antrame ture, sakydama "visos priemonės naudotinos"?" — Facebook skelbia Nausėda.

  Pati Šimonytė sureagavo į Nausėdos pasisakymus pabrėždama, kad ji rinkimuose dalyvauja kaip savarankiška politikė.

  "Visgi, rinkimuose kandidatuoju aš, Ingrida Šimonytė, ne TS-LKD partija. Dalyvauju rinkimuose TS-LKD remiama, tačiau prieš tai laimėjusi atvirus rinkimus, kuriuose balsavo ne vien partijos nariai. Už paramą esu dėkinga, tačiau partija puikiai žino, kad kampaniją organizuoju pati, su savo štabu, taip, kaip mums atrodo geriausi", — rašo Šimonytė.

  Jos manymu, Nausėda neturi pagrindo teigti, kad jis yra vienintelis nepriklausomas kandidatas prezidento rinkimuose.

  Antrasis prezidento rinkimų turas Lietuvoje vyks gegužės 26 dieną. Į antrąjį rinkimų turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, kurią palaikė 31,13 proc. Lietuvos piliečių, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, už kurį balsavo 30,95 proc. rinkėjų.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Kandidatė į Lietuvos prezidentus atliko "pergalės šokį" grojant "Metallica" dainai
  Rinkimų rezultatas — 2:1. Saulius Skvernelis dar nepralaimėjo
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai, Rasa Juknevičienė, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos