15:00 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  116

  Anot Beniušio, kandidatų skirtumus galima vertinti pagal jų asmenybę, patirtį, pažiūras ir diplomatiją

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Žinomas Lietuvos žurnalistas Vaidotas Beniušis pasidalino savo asmeninėmis įžvalgomis, kuo skiriasi du kandidatai į Lietuvos vadovo postą. Savo Facebook įraše jis nurodė skirtumus pagal keturias kategorijas.

  Anot Beniušio, kandidatų skirtumus galima vertinti pagal jų asmenybę, patirtį, pažiūras ir diplomatiją.

  Prie kiekvienos kategorijos žurnalistas priduria klausimą, kurio atsakymas ir turėtų atskleisti, kuo gi skiriasi Nausėda nuo Šimonytės ir atvirkščiai.

  Taigi, asmenybės bruožais tai arba autentiškumas, arba reprezentatyvumas.

  "Šimonytės sekėjams patinka jos autentiškumas ir nuoširdumas. Jos kalbose ir feisbuko įrašuose mažiau viešųjų ryšių, retorika aštresnė ir kandesnė, ji spontaniškesnė, sako tai, ką galvoja. Kritikų akimis, jai kartais pritrūksta solidumo ir santūrumo, kurio tikimasi iš prezidento", — rašo Beniušis.

  O Nausėda, anot jo, savo rinkėjams labiau patinka reprezentatyvumu.

  "Jo laikysena atrodo "prezidentiška", retorika — nuosaiki ir solidi. Kritikai sako, kad jis per daug mąsto apie viešuosius ryšius, todėl sudėtinga suprasti, ką jis iš tikrųjų galvoja, kai kam atrodo per šaltas ar arogantiškas", — teigia žurnalistas.

  Kalbant apie kandidatų patirtį, Beniušis pabrėžia, kad Šimonytė turi vadovavimo patirties krizės metu, todėl, pasak jo, ji bus mažiau priklausoma nuo patarėjų. O Nausėda, kadangi neturi politinės patirties, bus nepriklausomas ir vienodai teisingas visoms partijoms.

  "PAŽIŪROS: liberalus ar konservatyvus? Šimonytė liberalesnė ir konkretesnė nei Nausėda dėl tos pačios lyties asmenų partnerystes, šeimos apibrėžimo, w pase ir marihuanos dekriminalizavimo", — tęsia Beniušis.

  Atkreipdamas dėmesį į diplomatiją, žurnalistas iškart pabrėžia, jog Šimonytė akcentuoja Grybauskaitės politikos tęstinumą, atmeta politinį dialogą su Rusija ir Baltarusija. O Nausėda priešingai — siūlo kai ką naujo.

  Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Nausėda siūlo nekeisti strateginės krypties, bet neatmeta dialogo aukštu lygiu su Baltarusija. Ginče dėl Jeruzalės/Golano aukštumų, Šimonytė labiau stojo į JAV/Izraelio pusę, Nausėda — į ES pusę", — rašo Beniušis.

  Antrasis prezidento rinkimų turas Lietuvoje vyks gegužės 26 dieną. Į antrą rinkimų turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, kurią palaikė 31,21 proc. Lietuvos piliečių, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, už kurį balsavo 30,94 proc. rinkėjų.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Gvardija miršta, bet nepasiduoda: porinkiminis "valstiečių" planas-chuliganas
  Dabar oficialiai: į antrąjį prezidento rinkimų turą pateko Šimonytė ir Nausėda
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos