20:07 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Netikėtu konservatorių laišku socialiniuose tinkluose pasidalino 2018 metais iš TS-LKD gretų pašalintas Mantas Adomėnas

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Seimo narys Mantas Adomėnas sulaukė oficialaus laiško iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos. Laišką pasirašė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Pats Adomėnas vertina šią žinią kaip "netikėtą pasiūlymą".

  "Gavau netikėtą laišką — ir įdomų pasiūlymą. Jis duoda naujos medžiagos apmąstymams. Aišku, reikia viską nuodugniai apgalvoti — bet artimiausiu metu apsispręsiu ir paskelbsiu sprendimą", — asmeninėje Facebook paskyroje pasidalino Adomėnas.

  Anot jo, šis laiškas įrodo, kad "nauja politinė padėtis ir netikėtos, precedento neturinčios politinės peripetijos, galimo politinio chaoso valstybėje perspektyva reikalauja daug ką iš naujo permąstyti".

  Aiškindamas, kodėl nusprendė pasidalinti šiuo laišku, Adomėnas teigia, jog pasiteiravo ir gavo patvirtinimą, jog pasiūlymas oficialus ir viešas. Beje, pasak Adomėno, greičiausiai, jis ne vienintelis, gavęs tokį laišką.

  Facebook'e Adomėnas prisegė ir laiško nuotrauką. Taigi, kiekvienas gali pasiskaityti, kodėl TS-LKD nusprendė kviestis į savo gretas politikus, kuriuos anksčiau patys ir pašalino.

  "Šiandien Lietuvos parlamentinėje politikoje vis ryškesni tampa skirtumai tarp pamatines demokratines politikos vertybes ir taisykles išpažįstančių partijų ir politikų bei tokių darinių ir veikėjų, kurie dėl didesnės galios siekio, yra pasiruošę paminti elementarias demokratinio elgesio normas", — taip prasideda Gabdrieliaus Landsbergio laiškas.

  Toliau teigiama, kad "valdančiųjų politinių oponentų persekiojimas įvairiomis komisijomis, politinis spaudimas ir kišimasis į nepriklausomų institucijų — visuomeninio transliuotojo, Vyriausiosios rinkimų komisijos, Lietuvos banko veiklą, administracinių resursų naudojimas norint uzurpuoti visų lygių valdžios šakas — tai toli gražu dar nebaigtinis nedemokratinių veiksmų, su kuriais susidūrėme šią Seimo kadenciją bei kuriems neretai priešinomės drauge".

  "Šis pavojų demokratijai rodančios tendencijos paskatino atidėti į šalį ideologinius nesutarimus ir susivienyti bendram opoziciniam veikimui tirs klasikines ideologijas išpažįstančias partijas — konservatorius, liberalus ir socialdemokratus", — rašoma laiške.

  Be to, pabrėžiama, kad Seimo nariai, priklausę kitoms partijoms ar mišriai Seimo grupei, taip pat nutarė savo prisijungimu prie opozicijos "sustiprinti demokratiją ginančiųjų bendruomenę".

  Būtent todėl, pripažindama Adomėno indėlį "plėtojant konservatizmo politinę ideologiją Lietuvoje", TS-LKD kviečia politiką grįžti į TS-LKD frakciją Seime bei "savo žiniomis ir patirtimi prisidėti prie demokratiją ginančiųjų bendruomenės".

  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas 2018 metų vasarą nutarė pašalinti Seimo TS-LKD frakcijos narį Mantą Adomėną iš partijos. Tai įvyko po to, kai 2018 metų birželio mėnesį žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Adomėnas TS-LKD partijos pirmininko rinkimuose dalyvavo neva turėdamas koncerno "MG Baltic" palaikymą.

  Dar šia tema

  Proletarai, vienykitės — sistema prieš "valstiečius"?
  Partijų reitinge konservatorius aplenkė "valstiečiai"
  Landsbergis apkaltino "valstiečių" lyderį bandymais pridėti balsų Skverneliui
  Tegai:
  opozicija, demokratija, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Mantas Adomėnas

  Svarbiausios temos