02:03 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Anot prezidentės, "dėl laisvės kovojusi lietuvių tauta labai gerai supranta ir palaiko ukrainiečių siekį patiems kurti europietišką savo valstybės ateitį"

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, gegužės 20 dieną, vyksta į Kijevą, kur dalyvaus naujojo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio inauguracijoje, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  "Ukraina yra itin artima Lietuvai. Dešimtmečius dėl laisvės kovojusi lietuvių tauta labai gerai supranta ir palaiko ukrainiečių siekį patiems kurti europietišką savo valstybės ateitį, tvirtai remia Ukrainą, ginant savo suverenumą ir teritorinį vientisumą", — pranešime cituojama prezidentė.

  Inauguracijos iškilmės prasidės Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje, kur naujasis prezidentas duos priesaiką savo šalies žmonėms. Vėliau Ukrainos valstybės vadovas priims į Kijevą atvykusius užsienio svečius.

  Vladimiras Zelenskis išrinktas Ukrainos prezidentu balandžio 21 dieną per antrąjį prezidento rinkimų turą su labai aukštu žmonių pasitikėjimo mandatu. Už jo kandidatūrą balsavo daugiau nei 70 proc. Ukrainos rinkėjų.

  Dėl inauguracijos datos Ukrainoje vyko rimti debatai. Radoje anksčiau buvo užregistruotos septynios Zelenskio inauguracijos datos: gegužės 17, 19, 20, 26 ir 28, taip pat birželio 1-oji. Zelenskis primygtinai reikalavo, kad prisiektų gegužės 19 dieną, manydamas, kad dabartinės valdžios institucijos bando atidėti inauguracijos datą, jog jis netektų teisės paleisti Aukščiausiąją Radą įstatymuose numatyta tvarka.

  Pagal Ukrainos teisės aktus, naujojo prezidento inauguracija turėtų vykti per 30 dienų nuo oficialaus rinkimų rezultatų paskelbimo CRK ir jų paskelbimo laikraštyje "Golos Ukrainy", t. y. ne vėliau kaip birželio 3 dieną. Tikslią inauguracijos datą nustato Aukščiausioji Rada atskiru dekretu.

  Lietuvos parama Ukrainai

  Lietuva palaiko Ukrainos valdžią, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. 2017 metais Kijevas viešai pareiškė, kad mirtiną ginklą gavo tik iš Lietuvos.

  Šaunamasis ginklas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Биятов

  Pagal nutarimą "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" Lietuva teisiniais pagrindais gali siųsti karius į Ukrainą mokymo tikslais.

  2018 metų sausio 1 dieną įsigaliojo naujas LR Seimo patvirtintas mandatas, kuris nustato, kokiose tarptautinėse operacijose iki 2019 metų pabaigos dalyvaus Lietuvos kariai. Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje jos ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais 2018 metais ir toliau dalyvaus apie 40 Lietuvos karių.

  Dar šia tema

  Šou Ukrainos politikoje ir Lietuvos pavyzdys
  Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą
  Laukia "Putino egzaminas": Lietuvos politikai įvertino Zelenskio pergalę
  Linkevičius Kijeve pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą
  Tegai:
  Ukraina, Lietuva, inauguracija, Vladimiras Zelenskis, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos