06:02 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Dėl Europos Tarybos krizės Linkevičius kaltina Rusiją

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (50)
  6640

  Ministras pažymėjo, kad Lietuva nepalaiko ET Ministrų Komiteto sprendimo, kuris atvertų kelią Rusijos sugrįžimui į ETPA

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Gegužės 16-17 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Tarybos Ministrų Komiteto sesijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Tarybą ištikusiai politinei krizei, praneša Užsienio reikalų ministerija.

  2014 ir 2015 metais Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) apribojo Rusijos delegacijos dalyvavimo teises dėl neva Rusijos vykdomų Europos Tarybos Statuto pažeidimų. Atsakydama į šiuos veiksmus, Rusija nuo 2017 metų nemoka įmokų į organizacijos biudžetą.

  Ministras Linas Linkevičius teigia, kad Europos Taryba yra lemiamų sprendimų kryžkelėje "dėl Rusijos vykdomų tarptautinės teisės pažeidimų — Sakartvelo ir Ukrainos teritorinio vientisumo ir suvereniteto kvestionavimo bei Krymo okupacijos".

  "Europos Taryba turi ir toliau principingai, vadovaudamasi savo vertybėmis, vertinti "Rusijos agresyvius veiksmus", kitaip organizacija gali prarasti savo autoritetą. Rusija "ne tik savo retorika, bet ir veiksmais" demonstruoja nepakitusį požiūrį", — teigė Linkevičius.

  Ministras pažymėjo, kad Lietuva nepalaiko ET Ministrų Komiteto sprendimo, kuris atvertų kelią Rusijos sugrįžimui į ETPA. Pasak jo, Europos Taryba turi remtis taisyklėmis, o norėdama grįžti į ETPA, Rusija turėtų pirmoji imtis konstruktyvių veiksmų.

  Europos Tarybos pastatas Strasbūre, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Anksčiau Europos Tarybos (ET) generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas pareiškė, kad galimas Rusijos pasitraukimas iš organizacijos labai sukrėstų Europą. Pasak jo, vienintelis būdas išspręsti situaciją yra grąžinti Rusijai balsavimo teises Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA).

  2017 metais Rusija atsisakė mokėti įmokas tol, kol visiškai bus atkurtos Rusijos teisės. Tačiau Maskva nenustojo vykdyti savo įsipareigojimų.

  ETPA pripažino, kad be Rusijos įnašo organizacija patiria sunkumų. Pavyzdžiui, teko įšaldyti organizacijos biudžetą devyniais procentais. Deficitas buvo 1,5 milijono eurų.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (50)

  Dar šia tema

  Europos Tarybos generalinis sekretorius pareiškė apie "Ruxit" grėsmę
  Europos Tarybos generalinis sekretorius paragino Rusiją sumokėti įnašus
  Europos Taryba nepatenkinta Lietuvos kalinių teisių užtikrinimu
  Puškovas: Europos Taryba neturėtų skelbti Rusijai ultimatumo dėl įmokų
  Tegai:
  Rusija, Europos Taryba, Lietuva

  Svarbiausios temos