19:07 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Remigijus Motuzas, archyvinė nuotrauka

  Prokuratūra panaikino Motuzui specialiojo liudytojo statusą

  © Photo : Галерея "Триумф"
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Balandžio mėnesį Lietuvoje kilo skandalas dėl tariamai neteisėto vizos išdavimo Rusijos bankininkui Rinatui Nasyrovui, iškeltojo byloje Motuzas turėjo specialiojo liudytojo statusą

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu, priimtas sprendimas Lietuvos Respublikos ambasadorių Rusijos Federacijoje Remigijų Motuzą apklausti liudytoju bendra tvarka, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Pranešime pabrėžiama, kad iki šiol jam buvęs suteiktas liudytojo, kuris gali duoti parodymus apie savo galimai padarytą nusikalstamą veiką, (specialiojo liudytojo) statusas yra panaikintas.

  Ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad ambasadoriaus Motuzo veiksmuose gali būti "tarnybinio nusižengimo požymių", ši informacija perduota vertinti Užsienio reikalų ministerijai sprendžiant. Motuzo tarnybinės atsakomybės klausimą.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl galimo neskaidraus Šengeno valstybės vizos išdavimo Rusijos Federacijos piliečiui. Šiame tyrime dėl galimos prekybos poveikiu įtarimai yra pareikšti trims asmenims.

  Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, jį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai.

  Byla dėl prekybos poveikiu ir skandalas aplink Motuzą

  Balandžio viduryje Užsienio reikalų ministerija atšaukė Lietuvos ambasadorių Rusijoje Remigijų Motuzą, nes "jis tampa pažeidžiamas po gautų grasinimų dėl "Sausio 13-osios bylos"". Be to, Motuzui buvo suteiktas specialiojo liudytojo statusas galimos korupcijos byloje. Motuzas dalyvauja byloje, kurioje kaltinamas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas.

  Manoma, kad politikas ketino padėti Rusijos piliečiui, UAB "Novyj promyšlennyj bank" savininkui Rinatui Nasyrovui gauti Šengeno vizą. STT įtaria, kad neva už kyšį Šidlauskas pažadėjo, pasinaudodamas savo ankstesne ilgamete diplomatine tarnyba, galimai paveikti asmenis, kad Rusijos Federacijos piliečiui būtų išduota Šengeno valstybės viza. Vėliau Lietuvos žiniasklaida pranešė, kad pagal šią bylą Lietuvoje sulaikytas buvęs UAB "Novyj promyšlennyj bank" savininkas Nasyrovas.

  Motuzas patvirtino, kad buvo gavęs Šidlausko iškvietimą, ir pagal tą iškvietimą buvo išduota viza. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius nurodė, kad su Nasirovo valdomu "Novyj promyšlenyj bank" dar 2010 metais asociacija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, Rusijos pilietis atvyksta į Lietuvą plėtoti verslo ryšių.

  Dar šia tema

  Seime raginama ambasadorių Rusijoje Motuzą atšaukti iš pareigų
  Lietuva įteikė notą Rusijai dėl atstovybės Maskvoje saugumo užtikrinimo
  Rusija atsakė į notą dėl Lietuvos atstovybės Maskvoje darbuotojų saugumo užtikrinimo
  Tegai:
  prekyba poveikiu, Remigijus Motuzas

  Svarbiausios temos