04:31 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Dalia Grybauskaitė tvirtino, kad dabartinė valdančioji dauguma seniai nesilaiko žodžio

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad nepaisant "valstiečių" pažadų trauktis iš koalicijos, valdžios jie nepaliks.

  Šalies vadovė tvirtino, kad dabartinė valdančioji dauguma seniai nesilaiko žodžio.

  "Tas nuomonės keitimas nestebina, žodžio seniai šie valdantieji nesilaiko. (...) Postų ir valdžios jie nepaliks, o viso kito net neįdomu klausytis", — Lytas.lt žurnalistams penktadienį Vilniuje sakė šalies vadovė. 

  Prieš praėjusią savaitę vykusius prezidento rinkimus Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis tvirtino, kad partijai pralaimėjus prezidento ir Europos Parlamento rinkimus ji trauksis iš valdžios.

  Pats premjeras sakė atsistatydinsiąs liepos 12 dieną. Tačiau antradienį "valstiečių" frakcijai Seime išreiškus pasitikėjimą premjeru ir nusprendus likti valdančiojoje daugumoje, Skvernelis tvirtino dar galvosiąs, ar grąžins įgaliojimus ir paskui vėl sieks formuoti vyriausybę, ar atsistatydins.

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis rinkimuose sulaukė 19,72 proc. rinkėjų balsų. Socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis su 4,69 proc rinkėjų liko ketvirtas, penktas — filosofas Arvydas Juozaitis, gavęs 4,69 proc. rinkėjų balsų, šeštas — Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Septintas pirmajame ture liko Seimo narys Mindaugas Puidokas, aštuntas — Naglis Puteikis, o mažiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė europarlamentaras Valentinas Mazuronis.

  Antrajame ture kovos du daugiausiai balsų gavę kandidatai yra Ingrida Šimonytė (surinkusi 31,21 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų) ir Gitanas Nausėda (surinkęs 30,94 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų).

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019

  Dar šia tema

  Rinkimų rezultatas — 2:1. Saulius Skvernelis dar nepralaimėjo
  Ekspertas: Grybauskaitė "įkalė" į lietuvių pasąmonę vienintelę kryptį
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos