22:19 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  179

  Kai kurie ekspertai ir politikai mano, kad pasibaigus Lietuvos prezidentės kadencijai Grybauskaitė gali pretenduoti į vieną iš vadovaujamų postų Europos Sąjungoje

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad kol kas neturi planų, ką darys po jos kadencijos pabaigos. Apie tai praneša agentūra "Bloomberg".

  Kai kurie ekspertai ir politikai mano, kad pasibaigus prezidentavimui, Grybauskaitė gali pretenduoti į vieną iš vadovaujamų postų Europos Sąjungoje. Gegužės pabaigoje Europos lyderiai susirinks Briuselyje aptarti galimus kandidatus į pagrindines pareigas, tarp jų Europos Komisijos ir Europos Tarybos, taip pat Europos centrinio banko vadovus.

  "Aš neturiu planų laikotarpiui po prezidentavimo pabaigos. Dabar mano planuose užbaigti kadenciją ir perduoti reikalus", — cituoja Grybauskaitės žodžius "Bloomberg".

  Tikimasi, kad galutinis sprendimas dėl kandidatų į postus Briuselyje bus priimtas ES vadovų aukščiausiojo lygio susitikime, kuris numatytas birželio 20–21 dienomis. Kaip anksčiau pareiškė Europos Parlamentas, kuris turi patvirtinti Europos Komisijos vadovų sprendimą, kandidatais į postus gali būti nominuoti tik tie politikai, kurie vadovavo partijų blokams gegužės rinkimuose į Europos Parlamentą.

  Antrininkai atakuoja: Grybauskaitė trečią kartą laimėjo prezidento rinkimus >>

  Grybauskaitės kandidatūra, kuri nepriklauso nė vienai politinei partijai Lietuvoje, gali būti svarstoma Europos Vadovų Tarybos vadovo pareigoms arba užsienio politikos vadovo postui, pažymima straipsnyje.

  Anksčiau leidinys "Politico" paskelbė reitingą iš 14 moterų politikių, galinčių užimti pirmaujančias pozicijas Briuselyje. Į reitingą pateko ir dabartinė Lietuvos prezidentė. Reitingo lydere tapo eurokomisarė teisingumo klausimais Vera Jurova.

  Antroji pretendentė į ES pareigas — buvusi Lenkijos ministrė pirmininkė ir dabartinė pavaduotoja Beata Šidlo, kuri pateikė paraišką į Europos Parlamento rinkimus kaip partijos "Teisė ir teisingumas" vadovė.

  Grybauskaitė pagal tikimybę būti paskirta į aukštą postą ES, dalinasi trečiąja vieta su Prancūzijos prezidento partijos atstove Nathalie Loiseau ir Vokietijos teisingumo ministre Katharine Barley.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Dabar oficialiai: į antrąjį prezidento rinkimų turą pateko Šimonytė ir Nausėda
  Grybauskaitė dalyvaus Zelenskio inauguracijoje
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Europos Sąjunga, Lietuva, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos