17:12 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Dalia Grybauskaitė Vladimiro Zelenski inauguracijoje, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė sudalyvavo Zelenskio inauguracijoje

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  69 0 0

  Anksčiau Lietuvos vadovė pažymėjo, kad didelė Ukrainos žmonių parama įpareigoja naująjį prezidentą dirbti labai atsakingai

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių vadovais, NATO bei ES atstovais dalyvavo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio inauguracijoje, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  Po inauguracijos planuojamas Grybauskaitės dvišalis susitikimas su naujuoju Ukrainos prezidentu. Jo metu bus aptartas dvišalių ryšių stiprinimas, geopolitiniai iššūkiai ir saugumo situacija, Ukrainos bendradarbiavimas su Europos Sąjunga ir NATO.

  "Lietuva yra nuosekli ir principinga Ukrainos žmonių rėmėja, tvirtai palaikanti Ukrainos suverenumą bei teritorinį vientisumą ir teikianti Ukrainai visokeriopą paramą tiek valstybiniu lygiu, tiek aktyviomis pilietinės visuomenės pastangomis", — pabrėžia Grybauskaitė.

  Šalies vadovės teigimu, per rinkimus išreikštas itin aukštas Ukrainos žmonių pasitikėjimas yra labai stiprus įpareigojimas naujajam prezidentui atsakingai dirbti savo šalies gerovei ir sutelkti visuomenės paramą gyvybiškai svarbių reformų tęstinumui.

  Избранный президент Украины Владимир Зеленский принимает присягу на церемонии инаугурации в зале парламента в Киеве, Украина, 20 мая 2019 года
  © REUTERS / VALENTYN OGIRENKO
  Vladimiro Zelenskio inauguracija

  Grybauskaitė taip pat akcentavo, kad Lietuva, pati įveikusi sudėtingą euroatlantinės integracijos kelią, yra visuomet pasirengusi padėti Ukrainai pasidalindama savo patirtimi ir teikdama eksperto patarimus.

  Inauguracijos ceremonijoje dalyvavo visi buvę Ukrainos prezidentai, išskyrus Viktorą Janukovičių. Remiantis Ukrainos Konstitucijos 104 straipsniu, naujasis prezidentas pradeda eiti pareigas nuo tada, kai duoda priesaiką tautai iškilmingame Aukščiausiosios Rados posėdyje. Jis prisiekia, padėjęs ranką ant Ukrainos Konstitucijos ir, jei nori, Peresopnicos evangelijos. Prezidentas prisiekia dalyvaujant Konstitucinio Teismo vadovui.

  Po to, antrajame etape, prasidės diplomatiniai susitikimai su tarptautiniais ir tituluotais svečiais Marinskio rūmuose. Zelenskis tiesiai iš Marinskio parko pėsčiomis eis į savo darbo vietą Bankovaja gatvėje, kad iškart po oficialaus renginio ir protokolinių susitikimų pradėtų vykdyti savo pareigas.

  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos