13:44 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

  Šimonytė atsisakė Skvernelio pirmajame ture surinktų balsų

  © AFP 2019 / PETRAS MALUKAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  62 0 0

  Šimonytė mano, kad keista, kai po Karbauskio pareiškimų kviečiama tartis dėl galimos paramos, tuo tarpu Nausėda suras laiko susitikti su "valstiečiais"

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų remiama kandidatė prezidentus Ingrida Šimonytė iki antrojo prezidento rinkimų turo susitikti su valdančiąja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija ir diskutuoti dėl galimos paramos nežada, rašoma kandidatės atsakyme LVŽS.

  Tuo tarpu kitas kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda su LVŽS aptarti svarbiausių klausimų susitiks.

  Kandidatė į prezidentus Šimonytė, reaguodama į LVŽS frakcijos kvietimą susitikti, pažymėjo, kad šią savaitę ji yra paskyrusi rinkimų kampanijai, tad susitikti su "valstiečiais" negalės.

  Ji laiške LVŽS pažymėjo nemananti, kad partija ar jos frakcija yra įgaliota remtis balsais, kuriuos pirmajame ture gavo LVŽS kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis, "kaip kažkokio derybinio paketo dalimi".

  "Jums neabejotinai žinoma, kad dėl daugumos iš jūsų sąraše išdėstytų nuostatų ne tik kad esu, bet ir visada buvau pasirengusi diskutuoti, o noro diskusijai veikiau galima buvo pasigesti ir jūsų pusės. Didelės apimtie ir artimiausiems dešimtmečiams turėsiančios įtaką reformos negali būti svarstomos ir priimamos tik ypatingos skubos tvarka, neieškant platesnio sutarimo. Tai neseniai konstatavo ir Konstitucinis Teismas", — cituoja Šimonytę LRT.

  Anot kandidatės į prezidentus, jai būtų sudėtinga prikišti, jog jai nerūpi viešojo sektoriaus padėtis.

  "Niekas geriau už mane nežino, kokias skausmingas pasekmes sukelia bandymas ignoruoti ilgamečius neatitikimus tarp įsipareigojimo finansuoti vieną ar kitą sritį ir drąsos įvardinti tokio įsipareigojimo kainą", — laiške tvirtino Šimonytė.

  Ji priduria, kad patys valdantieji turėtų sutarti viduje dėl požiūrio į viešąjį sektorių.

  Kandidatė tvirtino esanti pasirengusi diskutuoti apie socialinio kontrakto apimtis, tačiau pabrėžė, kad LVŽS šiuo klausimu savo poziciją turėtų apibrėžti konkrečiau.

  "Jūsų nuomonė, be abejonės, man labai svarbi. Tačiau tai jūsų politinė jėga, visų pirma, turėtų tą nuomonę aiškiai apsibrėžti, nes tarp rinkiminės LVŽS programos ir pastarojo laikotarpio veiksmų bei deklaruojamų tikslų esama esminio neatitikimo", — teigė Šimonytė.

  Laiške LVŽS frakcijai Šimonytė teigė esanti susipažinusi su "valstiečių" lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimais tiek prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą, tiek po jo. Parlamentarė priminė, kad Karbauskis ją ir kitą kandidatą į prezidentus Gitaną Nausėdą vadino konservatorių kandidatais, todėl už juos "valstiečiai" balsuoti negali.

  Tuo tarpu kitas į antrąjį prezidento rinkimų turą patekęs kandidatas į šalies vadovus Gitanas Nausėda pranešė, kad su LVŽS frakcija susitiks. Jis tvirtino, kad parlamente susitiks ne tik su "valstiečių", bet ir su opozicine Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija.

  Gvardija miršta, bet nepasiduoda: porinkiminis "valstiečių" planas-chuliganas >>

  Prezidento rinkimai vyko gegužės 12 dieną. Į antrąjį turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, gavusi 31,13 procento paramos, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 procento rinkėjų. Premjeras Saulius Skvernelis sulaukė 19,72 proc. rinkėjų balsų. Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

  Dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovavo respublikai dvi kadencijas, ir, pagal Lietuvos įstatymus, trečiąjį kartą balotiruotis negali.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Landsbergis paaiškino, kodėl Šimonytė "geriau" nei Nausėda
  Kaip Nausėda ir Juknevičienė susipyko dėl Šimonytės
  Garsus Lietuvos žurnalistas išdėstė Nausėdos ir Šimonytės skirtumus
  Liepą tūkstančiai Grybauskaitės portretų keliaus į archyvą
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Saulius Skvernelis, valstiečiai, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos