14:59 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Bratislava, archyvinė nuotrauka

  Rusija ir Slovakija daugiau nebegrįžta prie diplomatų išsiuntimo klausimo

  © Sputnik / Александр Вильф
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3110

  Praeitų metų gruodį Slovakijos ministras pirmininkas Peteris Pelegrinis paskelbė, kad iš Bratislavos buvo išsiųstas Rusijos diplomatas

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Rusija ir Slovakija po to, kai 2018 metų pabaigoje iš Slovakijos buvo išsiųstas Rusijos diplomatas, Maskva daugiau nebesvarsto šios temos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos ambasadorių Bratislavoje Aleksejų Fedotovą.

  2018 metų gruodžio mėnesio pradžioje Slovakijos ministras pirmininkas Peteris Pelegrinis paskelbė, kad iš Bratislavos buvo išsiųstas Rusijos diplomatas. Pasak Pelegrinio, "jis buvo aktyvus žvalgybos veikloje, susijusioje su Slovakijos Respublikos ir NATO interesais, jo, kaip diplomato veikla neatitiko Vienos sutarties, o jo tolesnis buvimas Slovakijos teritorijoje neatitiko šalies interesų".

  Po kelių dienų Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pranešė, kad Slovakijos diplomatas Rusijoje buvo paskelbtas "persona non grata". Ji paaiškino, kad šis sprendimas buvo priimtas atsakant į Bratislavos veiksmus. 

  "Pirma, mes iš esmės nenagrinėjame personalo temų. Antra, tai, kad įvyko tokios permainos, žinoma, negerina šalių santykių", — sakė interviu "RIA Novosti" Aleksejus Fedotovas.

  Pasak ambasadoriaus, aišku, kad nesklandumų gali kilti dėl įvairių priežasčių.

  "Kiekvienas, kuris priima sprendimus dėl Rusijos, dėl mūsų atstovų, visada turėtų prisiminti, kad į kiekvieną veiksmą būtinai bus atsakyta. Kai kuriais atvejais lygiavertiškai, kitais — stipriau. Tai susiję ir su politiniais sprendimais, ir su šios srities darbuotojais", — sakė ambasadorius.

  "Šiuo atveju, tokie veiksmai buvo atlikti ir niekas prie to nebesugrįžta — nei mes, nei Slovakija", — pabrėžė Aleksejus Fedotovas.

  Dar šia tema

  JAV paskelbė sankcijas Rusijai ir išsiuntė 35 diplomatus
  Tegai:
  NATO, Slovakija, Rusija

  Svarbiausios temos