23:47 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Dalia Grybauskaitė išankstiniuose prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose

  Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuvos žmonėms "pasisekė su kandidatais" rinkimuose

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  40 0 0

  Kalbėdama apie tai, su kokiomis mintimis palieka šalies vadovės postą, Grybauskaitė sakė, kad viskam savas laikas, o dvi kadencijos yra daug

  VILNIUS, gegužės 21 ― Sputnik. Antradienį šalies vadovė Dalia Grybauskaitė dalyvavo išankstiniuose prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, praneša LRT.

  Komentuodama vykstančius prezidento rinkimus, Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuvos žmonėms pasisekė, jog antrajame rinkimų ture dalyvauja to verti kandidatai.

  "Žmonės galės tikrai pasirinkti, kas labiausiai tinka ir yra prie širdies", ― sakė prezidentė.

  Šalies vadovė kalbėjo, kad iš naujajam prezidentui teks rūpintis šalies stabilumu, taika ir gerove.

  Šie rinkimai paskutiniai, kuriuose Grybauskaitė balsuoja kaip pareigas einanti šalies vadovė. Kalbėdama apie tai, su kokiomis mintimis palieka šalies vadovės postą, ji sakė, kad viskam savas laikas, o dvi kadencijos yra daug.

  "Daugiau nei reikia demokratinėje valstybėje. Palieku su geru jausmu, manau, kad padariau, ką galėjau, ir duok Dieve kitiems sveikatos", ― sakė Grybauskaitė.

  Paklausta, ar pavargo per dvi kadencijas prezidentės pareigose, ji atsakė trumpai: "Kodėl turėčiau?"

  Šalies vadovė kalbėjo, kad būti prezidente buvo įdomu. Anot jos, valstybė keitėsi, buvo įvairių įvykių, netikėtumų, o mokytis reikėjo kiekvieną dieną.

  "Situacija kiekvieną dieną buvo kitokia. Manau, kad tai buvo didžiulis iššūkis, ir esu laiminga, kad Lietuvos žmonės manimi patikėjo ir suteikė tą iššūkį visus 10 metų", ― kalbėjo Grybauskaitė.

  Prezidento rinkimai vyko gegužės 12 dieną. Į antrąjį turą pateko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, gavusi 31,13 procento paramos, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 procento rinkėjų. Premjeras Saulius Skvernelis sulaukė 19,72 proc. rinkėjų balsų.

  Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

  Dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovavo respublikai dvi kadencijas, ir, pagal Lietuvos įstatymus, trečiąjį kartą balotiruotis negali.Kai kurie ekspertai ir politikai mano, kad pasibaigus Lietuvos prezidentės kadencijai Grybauskaitė gali pretenduoti į vieną iš vadovaujamų postų Europos Sąjungoje.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Šimonytė atsisakė Skvernelio pirmajame ture surinktų balsų
  Su Zelenskiu susitikusi Grybauskaitė: reikia sutraiškyti Ukrainos oligarchinę sistemą
  Tegai:
  demokratija, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidento rinkimai, rinkimai

  Svarbiausios temos