17:07 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Antradienį buvo surengtas Zelenskio ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados frakcijų vadovų pasitarimas dėl išankstinio Parlamento paleidimo

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Remiantis prognozėmis, Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio partija "Liaudies tarnas" galės suformuoti vienos partijos koaliciją, rašo naujienų agentūra RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos ekspertą Ruslaną Bortniką.

  Antradienį buvo surengtas Zelenskio ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados frakcijų vadovų pasitarimas dėl išankstinio Parlamento paleidimo. Parlamento rinkimai gali vykti liepos 21 arba liepos 28 dienomis.

  Be to, Zelenskis inicijuoja įstatymo dėl rinkimų į Radą pakeitimus, kad panaikintų daugumos sistemą ir sumažintų patekimo į Aukščiausiąją Radą rodiklį nuo 5 iki 3%.

  "Toks scenarijus jau seniai buvo aptariamas ir suderintas su kitais politiniais veikėjais, todėl tikėtina, kad tokie pokyčiai bus priimti. Partija "Liaudies tarnas" gali gauti nuo 30 iki 50 proc. balsų, kas leistų suformuoti vienos partijos koaliciją", — sakė Bortnikas.

  Zelenskis pasirašė pirmąjį įsakymą kaip Ukrainos prezidentas >>

  Pirmadienį įvyko Zelenskio inauguracija. Po to jis paskelbė apie Rados paleidimą. Pasak jo, deputatai turi du mėnesius svarbiems sprendimams priimti. Pagal įstatymą, prieš pasirašydamas atitinkamą įsaką, prezidentas privalo pasitarti su Parlamento vadovu, jo pavaduotojais ir frakcijų vadovais.

  Šių metų spalio mėnesį buvo planuojami eiliniai Ukrainos Parlamento rinkimai.

  Dar šia tema

  Zelenskio patarėjas pažadėjo tęsti "karo su Rusija" kursą
  Zelenskio komanda paskelbė peticiją dėl Rados paleidimo
  Grybauskaitė sudalyvavo Zelenskio inauguracijoje
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos