19:42 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

  Politologas: JAV puls bet ką, kas parems "Nord Stream-2"

  © AFP 2019 / TOBIAS SCHWARZ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)
  53 0 0

  Politikos analitikas Leonidas Krutakovas teigia, kad visas pasaulis pereina į nestabilumo ir nuolatinių iššūkių etapą, kurį visiems primeta JAV

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. JAV energetikos ministras Rikas Peris (Rick Perry) pareiškė, kad Vašingtonas ketina taikyti sankcijas "Nord Stream-2", pranešė RIA Novosti.

  Pasak jo, Atstovų rūmai ir Senatas parengs įstatymo projektą dėl apribojimų, kurie bus taikomi projekte dalyvaujančioms įmonėms.

  Interviu Sputnik radijui Rusijos vyriausybės Finansų universiteto Politikos mokslų katedros docentas, politikos analitikas Leonidas Krutakovas sakė, kad, nepaisant to, jog Europos šalys visiškai apmokėjo savo "Nord Stream-2" dalį, naujos JAV sankcijos vis vien gali pakenkti projektui.

  "Europa jau keletą kartų sakė, kad projektas bus įgyvendintas. Be to, jį jau visiškai, 100 proc., apmokėjo "Gazprom" partneriai Vakaruose. Kaip jį paveiks sankcijos? Aišku, pakenks. Žinoma, turėtų būti kiti skaičiavimai. Nes sunku net prognozuoti pasekmes. Tai netgi ne "Huawei", ši situacija dar sudėtingesnė. Tai rodo, kad Jungtinės Valstijos puola pasaulį, kuris stengiasi integruotis, bando ieškoti bendro pagrindo be kontrolės ir koregavimo iš Jungtinių Valstijų pusės.

  Mes įžengiame į griežto politinio nepastovumo stadiją, kalbant rinkos kalba, t. y. į nestabilumo ir nuolatinių iššūkių stadiją. Bijau, kad daugės vietinių karų, o prieštaravimų lygis jau peržengė ribą. Tai akivaizdi dezintegracija ir akivaizdžios problemos visam pasauliui", — sakė politologas.

  "Nord Stream-2" projekte numatoma tiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Pagal planą, dujotiekis eis per Rusijos Federacijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" liko gauti statybos leidimą tik iš Danijos.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG", kurios vienintelis akcininkas — "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" savo ruožtu įsipareigojo finansuoti viso 50% "Nord Stream-2" išlaidų, t. y. 950 milijonų eurų.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)

  Dar šia tema

  Paliegę žudikai: kodėl Vakarų žiniasklaida nesužlugdo "Gazprom" netikromis naujienomis
  JAV parengtas įstatymo projektas prieš "Nord Stream-2"
  Vaizdo įraše pavaizduotas "Nord Stream-2" vamzdžių tiesimas Baltijos jūroje
  Tegai:
  JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos