14:27 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

  Karbauskis paaiškino, kodėl rinkimuose partija nepalaikys Šimonytės

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  3020

  Pasak "valstiečių" lyderio, Šimonytės nenoras susitikti valdančiaisiais padėjo daugumai partijos narių apsispręsti Nausėdos naudai

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis tiki, kad, jei Gitanas Nausėda bus išrinktas prezidentu, LVŽS ir prezidentūros santykiai, kurie pastaruoju metu, jo teigimu, buvo konfrontacijoje, pasikeis, praneša LRT.

  Karbauskis po LVŽS ir "socialdarbiečių" frakcijų susitikimo su kandidatu į prezidentus Nausėda džiaugėsi, kad kandidatas rado laiko susitikti. Jis neslėpė nusivylimo, kad kita kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė tam laiko nesurado.

  "Labai džiaugiamės, kad kandidatas rado laiko ir noro susitikti. Kita kandidatė, nors turėjo absoliučiai aiškią galimybę, ji buvo Seime, bet nerado mums laiko. Kai kuriems iš mūsų kolegų tai padėjo apsispręsti", — žurnalistams trečiadienį sakė Karbauskis.

  Jis teigė, kad galutinį sprendimą, kurį kandidatą į prezidentus palaikyti antrajame rinkimų ture, priims LVŽS valdyba ketvirtadienį.

  Jis teigė tikintis, kad, jei Nausėda bus išrinktas prezidentu, LVŽS ir prezidentūros santykiai pasikeis. Anot Karbauskio, Nausėdos retorikoje partija girdi daugiau kalbų apie bendradarbiavimą.

  Pasak Karbauskio, po susitikimo su Nausėda LVŽS frakcijoje yra skirtingų nuomonių.

  "Vieni tuo susitikimu liko labai patenkinti, kiti — mažiau, dar kiti galbūt susitikimu nusivylė. Bet bet kokiu atveju esame demokratinės visuomenės nariai, turime teisę išsakyti savo nuomonę", — aiškino Karbauskis.

  Pats Karbauskis asmeniškai pakartojo esantis nusivylęs tuo, kad Šimonytė nesusitiko su valdančiosios koalicijos frakcijomis. LVŽS lyderio teigimu, jam pačiam asmeniškai patiko, kad Nausėda bent atėjo į susitikimą su valdančiaisiais.

  Nausėda po susitikimo su valdančios daugumos frakcijomis pakartojo, kad nesiekia partijų paramos, o siekia, visų pirma, rinkėjų paramos. Jis neslėpė, kad kai kuriais klausimais nesutinka su "valstiečių" ir "socialdarbiečių" nuostatomis, tačiau to nesureikšmino.

  Anksčiau lažybininkai prognozavo Nausėdos pergalę, 75 proc. prieš Šimonytės 25 proc. Jie taip pat teigia, kad Nausėda gaus daugiau nei 54,5 proc. balsų, o Šimonytė — 45,5 proc.

  Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną. Šiuo metu vyksta išankstinis balsavimas, o ketvirtadienį iš anksto nubalsuoti galės ir užsienio lietuviai.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Dabar oficialiai: į antrąjį prezidento rinkimų turą pateko Šimonytė ir Nausėda
  Garsus Lietuvos žurnalistas išdėstė Nausėdos ir Šimonytės skirtumus
  Asmenybės susidvejinimas: kodėl Šimonytė atsiriboja nuo konservatorių
  Lažybininkai pranašauja Nausėdos pergalę
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos