18:35 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)
  37

  Negrąžintinus rinkimų užstatus Vyriausioji rinkimų komisija perveda į valstybės biudžetą

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija gražino dalį rinkimų užstatų, siekiančių 300 tūkst. eurų sumą, daliai savivaldybių tarybų rinkimų dalyvių, praneša spaudos tarnyba.

  VRK skelbia partijoms, visuomeniniams rinkimų komitetams, kandidatams į merus grąžinusi daugiau nei 313 tūkst. eurų užstatų. Iš jų apie 166 tūkst. eurų grįžta kandidatams, kurie ėjo su mandatu nesuderinamas pareigas ir jų atsisakė iki pirmojo tarybos posėdžio. 22,2 tūkst. eurų nuspręsta grąžinti partijoms ir visuomeniniams rinkimų komitetams, nepateikusiems pareiškinių dokumentų, panaikinus visuomeninių rinkimų komitetų registraciją, kandidatų sąrašus dėl per mažo kandidatų skaičiaus.

  Negrąžintinus rinkimų užstatus, kurių bendra suma yra 204 tūkst. eurų, VRK perveda į valstybės biudžetą.

  Per savivaldos rinkimus užstatas už vieną kandidatų sąrašą savivaldybėje siekė 926 eurus, tuo tarpu už su mandatu nesuderinamas pareigas einantį kandidatą užstatas buvo didesnis — 9 tūkst. 267 eurai.

  Du kartus didesnis rinkimų užstatas numatomas tai partijai, kuri per paskutinius Seimo ar savivaldybių tarybų rinkimus, arba per rinkimus į Europos Parlamentą buvo iškėlusi kandidatus arba kandidatų sąrašą (sąrašus) ir nepateikė įstatymų nustatyta tvarka lėšų šaltinių ir jų panaudojimo rinkimų agitacijai ataskaitos.

  Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyko kovo mėnesį.  Lietuviai išrinko 1502 savivaldybių tarybų narius, iš jų 60 merų.  VRK duomenimis, 38 merai buvo perrinkti.

  Naujos savivaldybių tarybos darbą pradėjo balandžio mėnesį.

  Temos:
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)

  Dar šia tema

  Lietuvos VRK leido Britanijos piliečiui balsuoti prezidento rinkimuose
  Prezidento rinkimų biuletenį gavęs britas vadina VRK "sovietišku organu"
  Tegai:
  savivaldos rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos