20:21 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka

  Stoltenbergas pareiškė, kad Rusija neįvertino NATO vienybės

  © AFP 2019 / THIERRY CHARLIER
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  7301

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad Rusija niekada nebuvo ir nebus susijusi su nusikaltimais kibernetinėje erdvėje, tuo tarpu JAV dalyvavimas kibernetinėse atakose oficialiai patvirtintas

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigia, kad Rusija situacijoje su Krymu ir Donbasu neįvertino NATO sąjungos narių vienybės, praneša RIA Novosti.

  "Manau, kad Rusija nepakankamai įvertino mūsų Aljanso narių vienybę. Atsižvelgiant į tai, ką Rusija darė pastaraisiais metais Kryme, Donbase, akivaizdu, kad Rusija nesitikėjo, jog NATO sureaguos taip vieningai ir griežtai, kaip pasielgė, sustiprinę savo pajėgas rytuose, taikydami ekonomines sankcijas. Dabar mes norime atskleisti jų veiksmus kibernetinėje erdvėje", — pranešė Stoltenbergas.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad Rusija niekada nebuvo ir nebus susijusi su nusikaltimais kibernetinėje erdvėje, tuo tarpu JAV dalyvavimas kibernetinėse atakose oficialiai patvirtintas.

  Anksčiau NATO karinio komiteto pirmininkas Stiuartas Pičas dar kartą patvirtino oficialią Aljanso poziciją apie tai, kad jis "nepripažįsta ir nepripažins neteisėto Krymo prijungimo prie Rusijos, ir toliau ragina Rusiją pasitraukti iš Krymo", taip pat "nutraukti kovotojų palaikymą Rytų Ukrainoje".

  NATO vėl paragino "Rusiją išlaisvinti Ukrainos jūrininkus ir laivus", kurie buvo sulaikyti praėjusių metų lapkritį.

  Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu, kuriame 96,77% Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra nediskutuotinas.

  NATO išplitimo istorija
  NATO išplitimo istorija

   

  Dar šia tema

  Lavrovas paragino NATO sustabdyti konfrontaciją Europoje
  Baltijos jūros vandenyse pasirodė NATO laivų grupė
  Ekspertas: Baltijos šalių aerodromai parengti NATO lėktuvams su branduoliniu ginklu
  Estijoje baigėsi NATO pratybos šalia Rusijos sienos
  NATO užtikrino Ukrainą, kad ir toliau rems šalies reformas ir kariuomenę
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos