16:01 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Pasak diplomato, tai būtų didelis pasiekimas ir pasididžiavimas Lietuvai, jei Grybauskaitė taptų viena iš Europos Sąjungos lyderių

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. ES lyderiai reikalauja išrinkti bent vieną moterį, kuri pakeistų Europos Komisijos pirmininko pareigas einantį Žaną Klodą Junkerį ir Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską.

  Tarp galimų kandidačių į Europos Komisijos ir Vadovų Tarybos minimos Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Pasaulio Banko vadovė Kristalina Georgieva ir Tarptautinio valiutos fondo vykdomoji direktorė Christine Lagarde.

  Diplomatas, buvęs ES ambasadorius Rusijoje, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas tiki, kad Grybauskaitė turi didelius šansus užimti vienas iš šių pareigų.

  "Dalia Grybauskaitė turi labai didelius šansus. Ji — vienintelė moteris greta Angela Merkel ir nueinančios Theresa May, kuri trečiadienį įvyksiančios vakarienės metu dalyvaus formuojant sprendimus dėl naujų ES vadovų paskyrimo", — rašo savo Facebook Ušackas.

  Jis tikina, kad daugelio premjerų ir prezidentų akys krypsta į Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę. Pasak diplomato, tai būtų didelis pasiekimas ir pasididžiavimas Lietuvai, jei Grybauskaitė taptų viena iš Europos Sąjungos lyderių.

  "Neišvengiamai kolegų — premjerų ir prezidentų akys kryps į ją. Tai bus rimtas išbandymas ir tarptautinės Dalios Grybauskaitės reputacijos patikrinimas. Būtų didelis pasiekimas ir pasididžiavimas Lietuvai, jei mūsų atstovas taptų vienu iš Europos Sąjungos lyderių", — tvirtina diplomatas.

  Europos Komisijos ar Tarybos pirmininkės pareigų dar niekada neužėmė moteris. Tarp dvidešimt vieno Tarybos nario yra aštuonios moterys. Tik viena iš šešių vicepirmininkių yra moteriškos lyties atstovė.

  Kitą antradienį, gegužės 28 dieną, 28 valstybių vadovai pradės tartis ir bandys priimti susitarimą, kas nuo lapkričio vadovaus Tarybai ir Komisijai. Europos Parlamento rinkimai Europoje vyksta šią savaitę, Lietuva rinks 11 europarlamentarų, rinkimai vyks rytoj, gegužės 26 dieną, kuomet vyks ir antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Grybauskaitė "įkalė" į lietuvių pasąmonę vienintelę kryptį
  Grybauskaitė papasakojo apie planus pasibaigus prezidentės kadencijai
  Ar Grybauskaitė taps Zelenskio patarėja rusofobijos klausimais
  Tegai:
  Europos Taryba, Europos Komisija (EK), Vygaudas Ušackas, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos