03:51 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  59

  Rinkėjams bus išduodami pasirašytinai 2 balsavimo biuleteniai, skirti balsavimui už Lietuvos prezidentą ir rinkimams į Europos Parlamentą

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Sekmadienį Lietuvoje prasidėjo antrasis prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą.  Visoje šalyje nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro dirbs rinkiminės apylinkės, kuriose rinkėjai galės atiduoti savo balsus.

  Vyriausioji rinkimų komisija pateikia svarbiausią informaciją, kurią turi žinoti rinkėjai, kad sėkmingai atiduotų savo balsą.

  Du balsavimo biuleteniai

  Rinkėjams bus išduodami pasirašytinai 2 balsavimo biuleteniai, skirti balsavimui už Lietuvos prezidentą ir rinkimams į Europos Parlamentą.

  Rinkėjas turės pasirinkti tik vieną kandidatą iš dvejų: Ingridą Šimonytę arba Gitaną Nausėdą, kurie pirmajame rinkimų ture surinko daugiausia rinkėjų balsų — 31,31 proc. ir 30,94 proc. atitinkamai.

  Tą pačią dieną vyks balsavimas ir rinkimai į Europos Parlamentą (EP).

  Rinkėjui bus pateiktas vienas biuletenis, kuriame reikės pažymėti tik vieną kandidatų sąrašą iš 16 galimų ir įrašyti 5 skirtingus kandidatų numerius iš pažymėto kandidatų sąrašo, kuriems rinkėjas nori skirti pirmumo balsus.

  Vienas įrašytas kandidato numeris yra lygus vienam pirmumo balsui. Kandidatų rinkimų numerius reikia įrašyti apatinėje biuletenio dalyje esančiuose langeliuose. Pirmumo balsus galima skirti ir mažiau nei penkiems kandidatams arba neskirti nė vienam. Įrašius to paties kandidato numerį keletą kartų, įskaitomas bus tik vienas pirmumo balsas.

  Numerių surašymo eiliškumas nėra svarbus. Kandidato numerio įrašymas į bet kurį langelį suteikia tik vieną pirmumo balsą. Kandidatų sąrašai bus pateikiami pagal burtų keliu ištrauktus numerius.

  EP rinkimuose dalyvauja 16 sąrašų: Visuomeninis rinkimų komitetas "Prezidento Rolando Pakso judėjimas", Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Visuomeninis rinkimų komitetas "Lemiamas šuolis", Lietuvos centro partija, "Valdemaro Tomaševskio blokas" – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas "Stipri Lietuva vieningoje Europoje", Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas "Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!", Visuomeninis rinkimų komitetas "Aušros Maldeikienės traukinys", Lietuvos laisvės sąjunga, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Partija Tvarka ir teisingumas.

  Primename, kad jeigu dėl tam tikrų priežasčių rinkimų dieną negalėsite atvykti į savo rinkimų apylinkę, galite balsuoti bet kurioje kitoje rinkimų apylinkėje esančioje Lietuvos Respublikoje.

  EP rezultatai tik po vidurnakčio

  Rinkimai į Europos Parlamentą vyksta kiekvienos valstybės narės nustatytą dieną ir laiku. Visose valstybėse narėse ši data nustatoma tą pačią savaitę nuo ketvirtadienio ryto iki sekmadienio. Šiuose rinkimuose — nuo gegužės 23 iki 26 dienos.

  ES valstybėms draudžiama oficialiai skelbti rinkimų į Europos Parlamentą valstybėse narėse rezultatus, kol vyksta balsavimas bent vienoje valstybėje narėje. Šiais metais vėliausiai užsidarys Italijos balsavimo patalpos. Lietuvoje tuo metu bus vidurnaktis.

  Todėl, nors vos tik uždarius rinkimų apylinkes bus pradėti skaičiuoti rinkimų rezultatai, tačiau VRK rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus turės teisę pradėti skelbti tik po vidurnakčio.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  VRK grąžino daugiau nei 300 tūkst. eurų užstatų savivaldybių rinkimų dalyviams
  Dovana prieš rinkimus: Šimonytė gavo Larso Ulricho būgnų lazdelę
  Tegai:
  Europos Parlamentas, prezidento rinkimai, rinkimai

  Svarbiausios temos