12:50 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Ingrida Šimonytė rinkimuose gegužės 26 d.

  Šimonytė atidavė savo balsą rinkimuose: "Visada balsuoju už geriausius"

  © AP Photo / Mindaugas Kulbis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  23 0 0

  Kalbėdama apie tai, kokie būtų jos pirmieji darbai, jeigu būtų išrinkta, Šimonytė sakė, kad pirmiausia reikėtų spręsti ministrų kabineto klausimus

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Seimo narė, konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė balsavo Lietuvos prezidento rinkimuose, praneša LRT.

  Kandidatė atvyko balsuoti į Antakalnyje esančią rinkimų apylinkę.

  "Pasitikėjimo", — taip, paklausta, ko linki Lietuvos žmonėms po prezidento rinkimų, atsakė kandidatė. 

  Žurnalistams ji sakė linkinti, kad žmonės pasitikėtų išrinktų prezidentu, kad ir kas juo taptų, ir nebūtų taip, kad dar nespėjus ateiti pirmadieniui jau kalbėtų, kad išsirinko ne tuos ar ne tą.

  Paklausta, už ką balsavo, ji atsakė, kad visada balsuoja už geriausius.

  Kalbėdama apie tai, kokie būtų jos pirmieji darbai, jeigu būtų išrinkta, Šimonytė sakė, kad pirmiausia reikėtų spręsti ministrų kabineto klausimus. Pagal Konstituciją, išrinkus naują prezidentą Vyriausybės nariai grąžina įgaliojimus ir turi būti patvirtinti iš naujo.

  "Nauja Vyriausybė — tai labai aiškus darbas. Su naujais galimais ministrais kalbėtis man atrodo svarbiausia", — sakė kandidatė.

  Paklausta, ar ji turi omenyje premjero Skvernelio pasitraukimą iš pareigų, ji atsakė: "Ne, visiškai ne. Vyriausybė grąžina įgaliojimus ir ministrų kaita yra galima. Čia net jei Skvernelis apsispręstų likti ir dauguma liktų ta pati, daryti kadrų pakeitimus ministrų kabinete yra ir premjero prerogatyva. Jis taip pat gali to norėti", — kalbėjo Šimonytė.

  Kandidatė pabrėžė, kad neturi jokių asmeninių nusistatymų prieš nė vieną ministrą, bet mano, kad pagrindinis reikalavimas ministrams — turėti besąlygišką premjero paramą ir atramą Parlamento daugumoje. Šimonytė sakė mananti, kad yra ne vienas ministras, kuriam to trūksta. "Todėl reikia kažką keisti. Ką keisti lengviau — žmogų ar požiūrį — aš negaliu pasakyti", — kalbėjo kandidatė.

  Jos konkurentas Gitanas Nausėda balsavo penktadienį, išankstinio balsavimo metu. Pirmajame rinkimų ture Šimonytė surinko 31,31 proc. rinkėjų balsų ir buvo pirmoji. Antras liko Nausėda, surinkęs 30,94 proc.

  Sekmadienį prasidėjo antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas, kartu lietuviai renka savo atstovus Europos Parlamente. Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.

  Lietuvoje sekmadienį dirba apie du tūkstančius rinkimų apylinkių. Jos dirbs nuo 07:00 iki 20:00 valandos.

  Imigrantai, turintys Lietuvos pilietybę, gali balsuoti sekmadienį apie 50 Lietuvos diplomatinių įstaigų užsienyje.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Nausėda sudalyvavo rinkimuose
  Dovana prieš rinkimus: Šimonytė gavo Larso Ulricho būgnų lazdelę
  Lietuvoje prasidėjo antrasis prezidento rinkimų turas
  Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai prasidėjo — ką turi žinoti rinkėjai
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos