20:48 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  138

  Politikas pabrėžė, kad neketina palaikyti ką nors antrajame respublikos vadovo rinkimų ture ar Europos Parlamento rinkimuose, nes jam patinkantis kandidatas pasitraukė iš lenktynių pirmajame ture

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas pareiškė, kad rinkimai Lietuvoje nuo 1990-ųjų metų neapsieina be falsifikavimo.

  Su politiku pabendravo Sputnik Lietuva korespondentas Aleksejus Stefanovas.

  Šustauskas pažymėjo, kad be falsifikavimo rinkimai Lietuvoje neapsieina. Pasak jo, niekas negali to įrodyti, nes klastojimo faktus tiria tie, kas juos ruošia.

  "Falsifikavimas Lietuvoje vyksta nuo 1990-ųjų metų", — pabrėžė Šustauskas.

  Buvęs meras pažymėjo, kad nebalsuos antrajame ture, nes jo remiamas kandidatas pasitraukė iš lenktynių.

  "Aš nebalsavau už juos. Aš balsavau už Skvernelį. Šie du yra vienodi. Skvernelis, galbūt, prispaustų konservatorius, galbūt, kažkas pasikeistų. Nausėda ir Šimonytė ves tokią pačią politiką, kokia dešimt metų buvo Lietuvoje", — pareiškė Šustauskas.

  Buvęs Kauno vadovas pabrėžė, kad įtempti santykiai su Rusija tik pakenks Lietuvai.

  "Su kaimynais reikia draugauti, o ne žiūrėti kaip į priešus, nes tada taip ir gyvensime skurde. Daug žmonių išvažiavo ir dar išvažiuos. Reikia gyventi taikiai, draugiškai, prekiauti. Mes ekonominiu požiūriu gyventume geriau, jeigu draugautume su Baltarusija, Rusija, su lenkais, o taip kiek darbo vietų praradome, kai tapo įtempti santykiai su Rusija", — pažymėjo politikas.

  Europos Parlamento rinkimuose Šustauskas taip pat nebalsuos, nes "ten nėra už ką balsuoti". Pasak jo, Lietuvos deputatai neturi jokio svorio Europos Parlamente ir eina ten tik užsidirbti pinigų.

  "Niekas neklauso 11 parlamentarų, jie tik gauna gerus atlyginimus. Į Europos Parlamentą eina tik tie, kas nori didesnių pensijų. Niekas jų neklauso Europos Parlamente. Didžiosios šalys — Vokietija, Prancūzija, Italija — niekas neklauso jų balsų, jie prasėdėjo penkerius metus ir nė kartą nepasakė kalbos, nieko nepasiūlė, tik gauna pinigus — štai ir visas jų darbas", — pasakė Šustauskas.

  Buvęs Kauno meras ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos "nepriklausomybė" lėmė "milijonierių, į kurių kišenes pateko respublikos turtas" atsiradimą. Pasak jo, dabartinė valdžia ir sistema "nepasitraukia nuo lovio". Tačiau po prezidento rinkimų viskas galėtų pasikeisti, anksčiau manė Šustauskas.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  Tegai:
  Lietuva, prezidento rinkimai, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos