03:35 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Visi užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai su savo asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu gali vykti balsuoti į artimiausią Lietuvos diplomatinę atstovybę iki 20 valandos Lietuvos laiku

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Balsuojant gegužės 26 dieną Lietuvos prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, šalies diplomatinėse atstovybėse registracija nėra būtina, informuoja Vyriausioji rinkimų komisija.

  Prezidento rinkimų antrajame ture dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda ir konservatorių partijos kandidatė, buvusi finansų ministrė, Seimo narė Ingrida Šimonytė. 

  Rinkimuose į EP dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į EP renka 11 atstovų.

  VRK informuoja, kad rinkėjams, norintiems balsuoti Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje, registracija nėra būtina, todėl visi norintieji balsuoti su savo asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu gali vykti balsuoti į artimiausią Lietuvos diplomatinę atstovybę iki 20 valandų Lietuvos laiku , todėl svarbu pasitikrinti tikslų balsavimo laiką savo šalyje.

  Užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai, neužsiregistravę balsuoti paštu, gali balsuoti asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą su galiojančiu asmens dokumentu. 

   Rinkėjai užsienyje gali balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje, Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada). Papildomos balsavimo vietos veiks Jungtinėje Karalystėje (balsavimas be ambasados Londone papildomai organizuojamas Rytų Londone, Kings Line ir Lidse), Norvegijoje Stavangeryje, Melburne Australijoje.

  Rusijoje tai galima padaryti Lietuvos respublikos ambasadoje, Maskvoje, taip pat konsulatuose Kaliningrade, Sankt Peterburge ir Sovetske.

  Dar šia tema

  Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai prasidėjo — ką turi žinoti rinkėjai
  VRK: gegužės 26-osios rinkimai prasidėjo sklandžiai
  Tegai:
  rinkimai, užsienyje gyvenantys lietuviai, užsienio lietuviai, lietuviai

  Svarbiausios temos