03:15 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  27

  Ketinęs atsistatydinti dėl pralaimėjimo rinkimuose, Saulius Skvernelis balsavimo antrajame Lietuvos prezidento rinkimų ture metu pažymėjo, kad turi savo planų

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Sekmadienį, gegužės 26 dieną, balsavęs antrajame Lietuvos prezidento rinkimų ture ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad iš naujojo prezidento tikisi "klestinčios Lietuvos", tačiau savo politinių planų komentuoti nepanorėjo.

  Vaizdo įrašą su Skvernelio balsavimu paviešino portalas lrytas.lt.

  Premjeras pažymėjo, kad savo planus pakomentuos vėliau. Anksčiau jis pareiškė, kad atsistatydins, jei nepateks į antrąjį prezidento rinkimų turą.

  "Turiu savo planų. Kai bus momentas reikalingas, aš juos ir pakomentuosiu", — pareiškė premjeras.

  Ministras pirmininkas pasakė, kad po prezidento rinkimų reikės laikytis Konstitucijos nuostatų dėl Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo.  

  "Vyriausybė, jei bus formuojama nauja, arba grąžins įgaliojimus, jei ji keisis, sudėtis, tai bus laikomasi griežtai Konstitucijos: yra prerogatyva ministro pirmininko, suderinus su prezidentu", — pareiškė Vyriausybės vadovas.

  Sekmadienį, gegužės 26 dieną, Lietuvoje vyksta antrasis prezidento rinkimų turas. Dėl Lietuvos vadovo posto varžosi du kandidatai: nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda ir Seimo narė, konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė.

  Pirmajame ture, kuris įvyko gegužės 12 dieną, daugiausia balsų surinko Šimonytė — ją palaikė 31,31 procento rinkėjų. Nausėda surinko 30,94 procento balsų. Ministras pirmininkas Skvernelis iš rinkimų kovos pasitraukė po pirmojo turo likęs trečias, jį parėmė 19,72 procento rinkėjų. Iš viso pirmajame ture dalyvavo devyni kandidatai.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Antrojo turo poezija ir Europos Parlamento rinkimų proza
  "Valstiečių" frakcija išreiškė pasitikėjimą rinkimuose pralaimėjusiam Skverneliui
  Gvardija miršta, bet nepasiduoda: porinkiminis "valstiečių" planas-chuliganas
  Rinkimų rezultatas — 2:1. Saulius Skvernelis dar nepralaimėjo
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos