22:22 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  378

  Visuomeninis veikėjas mano, kad Lietuvos politikai vykdys Vašingtono, o ne savo piliečių valią

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos visuomeninis veikėjas Žilvinas Razminas paragino įkalinti kandidatą į prezidentus Gitaną Nausėdą.

  Apie tai jis papasakojo interviu Sputnik Lietuva korespondentui Aleksejui Stefanovui.

  "Jie atstovauja ne Lietuvos gyventojams, ne Lietuvai, bet Jungtinėms Valstijoms ir Briuseliui. Jie neturi nieko bendro su mumis. Tačiau apkvaišinti žmonės eis ir pasirinks iš dviejų blogų vieną truputėlį geresnį", — pasakė Razminas.

  Atsakydamas į klausimą, ar Nausėda yra "truputėlį geresnis" kandidatas, viešasis veikėjas pareiškė, kad jį geriau įkalinti.

  "Nausėda yra vaikinas iš Volstryto. Geriausia, ką galima su juo padaryti — įkalinti jį iš karto, avansu. Jie ieško tik asmeninės naudos. Kaip Vašingtonas pasakys, taip jie ir darys", — pabrėžė Razminas.

  Jis pažymėjo, kad balsuoti prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose visiškai beprasmiška.

  "Kam balsuoti? Okupuotoje šalyje, kur okupantai "važinėja rogėmis", jokių demokratinių, laisvų rinkimų negali būti. Apskritai, prezidentas ir Seimas Lietuvoje dabar nereikalingi. Nes nėra laisvos nepriklausomos Lietuvos. Liko tik savivaldybės", — teigė Razminas.

  Pasak visuomenės veikėjo, tarp kandidatų į Europos Parlamentą kol kas nėra politinės jėgos, galinčios pasisakyti už antirusiškų sankcijų panaikinimą. Taip pat Razminas pabrėžė, kad nė vienas iš kandidatų nenori gerinti Lietuvos užsienio politikos santykių su kitomis šalimis, visi parlamentarai eina į EP tik dėl atlyginimo.

  Lietuvos prezidento rinkimuose nėra už ką balsuoti, pareiškė buvęs Kauno meras >>

  Razminas pabrėžė, kad ir kiti kandidatai į respublikos prezidentus nieko nenorėjo keisti.

  "Skvernelis praktiškai yra toks pat kaip ir visi. Nematau didelio skirtumo. Jie visi nieko nenori keisti. Jie paliks šią koncentracijos stovyklą lietuviams. Na, galbūt, su Rusija truputėlį kažkas milimetru, dviem taps geriau", — pareiškė Razminas.

  Pasak Razmino, Lietuvos valdžiai naudinga, kad lietuviai ir rusai Lietuvoje konfliktuotų.

  "Mums reikia tiesiog kovoti kartu, kad valstybingumas išliktų mums, lietuviams, ir čia gyvenantiems piliečiams", — sakė Razminas.

  Razminas yra žymus tuo, kad ragino piliečius kurti opozicinius taikos komitetus prieš NATO ir Europos Sąjungą. Tai buvo politinio judėjimo prieš Vakarus prototipas.

  Klaipėdos teismas paskyrė Razminui bausmę — devynių mėnesių laisvės atėmimą, atidėjęs bausmės atlikimą vieneriems metams, už lankstinukų, "kuriais skatinama neapykanta, kurstoma diskriminacija žmonių grupės ar jai priklausančio asmens atžvilgiu dėl socialinės padėties, įsitikinimų ar pažiūrų", kūrimą ir platinimą.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Buvęs šalies vadovas Valdas Adamkus balsavo rinkimuose
  Gražulis pavadino Nausėdą viltimi Lietuvai
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Lietuva

  Svarbiausios temos