23:54 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  44

  Partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" narys Jaroslavas Narkevičius papasakojo Sputnik Lietuva apie rinkimus į Europos Parlamentą respublikoje ir apie savo pasirinkimą renkant prezidentą

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Europos Parlamento rinkimai nėra populiarūs tarp europiečių, tačiau Lietuvoje rinkėjų aktyvumą gali paveikti prezidento rinkimai, pareiškė Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) narys Jaroslavas Narkevičius.

  "Žinoma, Lietuvoje padėtis yra kitokia, nes vyksta prezidento rinkimai. Tai, žinoma, pritraukia didesnį rinkėjų skaičių, o tuo pat metu balsuoti ir už EP. Jei nebūtų prezidento rinkimų, tuomet dalyvaujančių rinkėjų skaičius būtų daug mažesnis", — pasakė Narkevičius interviu Sputnik Lietuva korespondentui Aleksejui Stefanovui.

  Politikų noras patekti į Europos Parlamentą dažnai siejamas su geresnėmis materialinėmis sąlygomis. Narkevičius pažymi, kad šis klausimas taip pat keliamas Lietuvoje, tačiau jis yra įsitikinęs, kad yra kandidatų, kurie eina į EP atstovauti savo piliečių interesams.

  "Aš atstovauju Valdemaro Tomaševskio (LLRA-KŠS lyderys — Sputnik) politinei jėgai ir žinau, kad šis klausimas jam yra antrinis, o svarbiausia — atstovauti Lietuvos piliečių interesams. Nekalbėsiu apie politinius niuansus. Būtent interesų atstovavimas yra pirmumo vietoje", — pasakė politikas.

  Narkevičius sutiko su tuo, jog kandidatai į Lietuvos prezidentus Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda iš esmės yra labai panašūs, nes jie atstovauja vienai politinei jėgai.

  "Skirtumas tarp jų yra nedidelis, galima pasakyti, kad vieną atvirai iškėlė ir palaiko konservatorių partija, kitas bando būti nepriklausomu, tačiau iš esmės taip pat atstovauja dešinįjį sparną", — pasakė deputatas ir pažymėjo, kad tai taikoma ir liberalų partijai, kuri "net nepaskyrė savo kandidato".

  Pasak Narkevičiaus, pagrindinės politikų pozicijos Rusijos atžvilgiu taip pat yra vienodos. Jis padarė prielaidą, kad, galbūt, Nausėdos priimti sprendimai bus labiau taktiniai.

  LLRA-KŠS atstovas pripažino, kad antrajame prezidento rinkimų ture jis teikė pirmenybę Nausėdai.

  Sekmadienį Lietuvoje vyksta prezidento rinkimai ir rinkimai į Europos Parlamentą.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Kandidatai į Lietuvos prezidentus pasisakė apie santykius su Rusija
  Lietuvos prezidento rinkimuose nėra už ką balsuoti, pareiškė buvęs Kauno meras
  Gražulis pavadino Nausėdą viltimi Lietuvai
  Garsus Lietuvos žurnalistas išdėstė Nausėdos ir Šimonytės skirtumus
  Tegai:
  Seimas, prezidento rinkimai, Lietuva

  Svarbiausios temos