17:25 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  65

  Rinkėjai įvardijo savybes, kurias turėtų turėti būsimas šalies vadovas, bei pasisakė apie kandidatus į Europos Parlamentą

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos gyventojai pasidalino savo lūkesčiais naujam valstybės prezidentui. Apklausos vaizdo įrašas paskelbtas Lrytas.lt.

  Kai kurie iš jų pažymėjo, kad būsimasis valstybės vadovas turėtų būti "geras ekonomistas" ir turėti "didelę administracinę patirtį įvairiose pareigose".

  "Manau, kad išlaikys Lietuvos gynybą. Bet taip pat mokesčius teisingiau surinks, kad paskui galėtų pakelt atlyginimus", — sakė pensininkė.

  Kiti išreiškė viltį, kad po rinkimų "bus geriau". "Aišku visi tikisi, kad bus geriau. Atotrūkis tarp žmonių pajamų yra dabar esminis", — sakė vidutinio amžiaus vyras.

  Viena iš apklaustų moterų teigė, kad ji nenusivylė dabartine prezidente Dalia Grybauskaite, bet norėtųsi naujo kandidato, "žmogaus, neremiamo tam tikrų partijų".

  Lietuvos gyventojai kritiškiau reaguoja į Europos Parlamento rinkimus. Kai kurie sakė, kad iš būsimų parlamentarų nieko nesitiki, nes jų darbas vis tiek nėra matomas.

  "Aš labai norėčiau naujų, man praėjusi kadencija labai nepatinka", — sakė rinkėja.

  Kita mergina sakė, kad balsavo už kandidatą, kurio idėjos jai patiko. Kartu viena iš respondenčių teigė, kad norėtų, jog Europos Parlamento politikai "atstovautų visų Lietuvos žmonių, o ne tik vienos partijos poreikius".

  Sekmadienį Lietuvoje vyksta prezidento ir Europos Parlamento rinkimai. Dėl valstybės vadovo posto kovoja konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai

  Svarbiausios temos