19:59 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1444
 • RUB81.0468
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  100

  Pasisakymai apie tautines mažumas lėmė politikės balsavimo pasirinkimą

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. "Lietuvos rusų sąjungos" Vilniaus filialo narė, "Darbo partijos" kandidatė į Europos Parlamentą Larisa Dmitrijeva pareiškė, kad kandidatė į Lietuvos prezidentus Ingrida Šimonytė atstovauja partijai, kuri nepagrįstai atakuoja rusus.

  Su politike pasikalbėjo Sputnik Lietuva korespondentas Aleksejus Stefanovas.

  Dmitrijeva sakė, kad rinkimuose ji rėmė ekonomistą Gitaną Nausėdą, nes jai jis patiko savo teiginiais, programa ir požiūriu į tautines mažumas dar prieš paskelbiant apie dalyvavimą rinkimų lenktynėse.

  "Išgirdau jo pareiškimus apie tautines mažumas ir man tai patiko. Jo teiginiai, kad Lietuvą reikia, ne taip kad suvienyti, bet padaryti taip, kad ji taptų draugiškesnė, kad žmonės nebūtų skirstomi pagal partiją ar nuomonę, kad visi tiesiog būtų Lietuvos piliečiai. Šis teiginys man labai patiko. Kita kandidatė atstovauja partijai, kuri ne visada palankiai kalba apie tautines mažumas ", — sakė kandidatė į Europos Parlamentą.

  Dmitrijeva pabrėžė, kad kai kurie Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) partijos, kuriai atstovauja Šimonytė, nariai nepagrįstai užsipuola tautines mažumas, ypač rusus.

  "Man skaudu, kad po tiek daug nepriklausomybės metų privalome įrodyti savo lojalumą valstybei", — sakė Dmitrijeva.

  Rinkimai
  © Sputnik / Алексей Стефанов

  Politikė taip pat pažymėjo, kad jos politinė ir gyvenimo patirtis galėtų būti naudinga Europos Parlamente. Pasak jos, Europai reikia "bendro požiūrio" į viduje vykstančius procesus.

  Dmitrijeva dalyvauja Europos Parlamento rinkimuose kaip "Darbo partijos", kuriai vadovauja Viktoras Uspaskichas, narė.

  Sekmadienį Lietuvoje vyksta prezidento ir Europos Parlamento rinkimai. Dėl valstybės vadovo posto kovoja konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.
  Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai

  Svarbiausios temos