06:09 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Кандидат в президенты Литвы Гитанас Науседа с женой Дианой Науседене, 26 мая 2019 года

  Naujuoju Lietuvos prezidentu tapo Gitanas Nausėda

  © AFP 2019 / PETRAS MALUKAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  128 0 0

  Naujai išrinktas Lietuvos prezidentas kreipėsi į tautą

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 23:00, suskaičiavus duomenis iš 1589 apylinkių, Gitanas Nausėda buvo sulaukęs 70,11 proc. balsų, Ingrida Šimonytė — 28,50 proc. nuo visų dalyvavusių rinkėjų.

  Išrinktą prezidentą Gitaną Nausėdą Daukanto aikštėje susirinkę žmonės pasitiko plojimais ir džiaugsmingais šūksniais, praneša LRT. 

  "Susirinko gausi žmonių jūra, bet ne dėl šito žmonės dabar žvelgia į televizijos ekranus. Jie užduoda turbūt sau klausimą, o kas bus dabar, o kaip gyvensime dabar, ar bus taip, kaip buvo anksčiau, ar bus kitaip — geriau, blogiau, priklausomai, kokius lūkesčius žmonės puoselėja. Aš galiu pasakyti, kad tikrai bus kitaip, bet šiandien, stipriausias jausmas, kuris yra mano krūtinėje, tai yra didžiulė padėka, dėkingumas Lietuvos žmonėms, kurie išreiškė šitokio gylio pasitikėjimą".

  Savo pirmojoje kalboje išrinktas Lietuvos prezidentas padėkojo konkurentei Ingridai Šimonytei, ir sakė tikintis, kad ateityje ji dar tikrai nusipelnys Lietuvos politikai.

  "Nuostabi konkurentė, konkurentė, apie kurią galima tik svajoti. Kuri turi tikrai nuoširdų ir čia susirinkusių žmonių palaikymą, nes tai yra šviesus, išmintingas, kryptingas ir tikrai labai racionalus žmogus, kuris, be kita ko, vaidins Lietuvos politikoje labai svarbų vaidmenį artimiausiais dešimtmečiais", — sakė jis.

  Nausėda teigė, kad stengsis vienyti partijas, kad būtų mažiau konkurencijos, kuri nelemia sprendimų.

  "Ir dėl tos priežasties, aš pasiryžęs kentėti, jeigu reikės. Bet vis tiek nuosekliai sieksiu šito tikslo. Ir dar vienas dalykas, kurio negalime užmiršti, tai savo rinkiminių pažadų. Tiksliau, jūs neleisite jų užmiršti", — žadėjo naujasis prezidentas.

  "Manau, kad Lietuva tikrai nusipelnė būti gerovės valstybe, valstybe, kurioje gera visiems, valstybe, kur nereikia spygliuotomis, aukštomis tvoromis apsistatyti turtingiems nuo skurdžiau gyvenančių <...>, kur visi gyvena sutarime ir nesijaučia didžiulių socialinių skirtumų, regioninių skirtumų. Dėkoju visiems čia susirinkusiems ir tikiuosi, kad matomės ne pirmą, ne antrą, ne paskutinį kartą. Tikiuosi, kad visi kartu kursime gražesnę, laimingesnę, labiau savimi pasitikinčią, darnesnę Lietuvą", — sakė Nausėda.

  "Noriu, kad šitie rūmai atsivertų, priimtų žmones, parodytų svetingumą įvairioms visuomenės grupėms, kurios nusipelnė būti išgirstos — tai kultūrininkai, švietimiečiai, regionų politikos lyderiai. Patikėkite, bus veiksmo šituose rūmuose, ir stengsiuosi, kad tai būtų garantuota, kad tie, kurie norės pareikšti savo mintis, tikrai galėtų jas pareikšti", — sakė naujasis Lietuvos prezidentas.

  Nausėda atsisakė įvardinti savo galimą komandą, anot jo, jis žino kelis žmones, su kuriais galėtų dirbti, tačiau kol kas apie tai kalbėti per anksti. Vis dėlto Nausėda atskleidė, kad savo komandos nariais galėtų matyti nemažai akademinio pasaulio žmonių, kurie praturtintų jo komandą.

  Tegai:
  Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos