17:40 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Šį kartą Lietuva Europos Parlamente gavo 11 mandatų, dėl kurių varžėsi 16 kandidatų sąrašų

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Lietuvoje paskelbti išankstiniai rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, didžiausią paramą gavo partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD).

  Balsavimas Lietuvos prezidento rinkimuose
  © Sputnik / Алексей Стефанов

  Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvavo 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą rinko 11 atstovų.

  VRK apdorojo duomenis iš visų 1972 rinkimų apylinkių. Išankstiniais duomenimis, konservatoriai gavo 18,6 procento balsų. Todėl jie gavo tris mandatus.

  Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP) palaikė 15,07 procento rinkėjų, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) — 11,92 procento. Abi partijos gavo po du mandatus.

  Po vieną asmenį pateiks į Europos Parlamentą Darbo partija (8,55 procento), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (6,2 procento), Visuomeninis rinkimų komitetas "Aušros Maldeikienės traukinys" (6,1 procento) ir "Valdemaro Tomaševskio blokas" — Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija (5,24 procento).

  Taigi, į Europos Parlamentą pateko konservatoriai Liudas Mažylis, Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, LVŽS atstovai Bronis Ropė ir Raimondas Šarūnas Marčiulionis, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, liberalas Petras Auštrevičius, be to, Aušra Maldeikienė ir Valdemaras Tomaševskis.

  Buvęs Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas kartu su savo viešuoju komitetu nesugebėjo gauti reikiamo balsų skaičiaus (3,79 procento). Be jo be mandato į EP lieka dabartiniai europarlamentarai Antanas Guoga, Valentinas Mazuronis ir Laima Liucija Andrikienė.

  Rinkimai į Europos Parlamentą įvyko gegužės 26 dieną kartu su Lietuvos Respublikos prezidento rinkimais. Rinkėjų aktyvumas siekė 53,4 procento. Iš viso rinkimuose dalyvavo 1 250 375 rinkėjų.

  Kai kurie politikai manė, kad Lietuvoje rinkėjų aktyvumą rinkimuose į Europos Parlamentą lėmė tai, kad jų data sutapo su balsavimu už respublikos vadovą.

  Dar šia tema

  Lietuvos VRK leido Britanijos piliečiui balsuoti prezidento rinkimuose
  Antrojo turo poezija ir Europos Parlamento rinkimų proza
  Lietuvos prezidento rinkimuose nėra už ką balsuoti, pareiškė buvęs Kauno meras
  Nesvarbu, kaip balsuoja, svarbu, kaip skaičiuoja... Ko tikėtis per EP rinkimus
  Tegai:
  rinkimai, Europos Parlamentas, Lietuva

  Svarbiausios temos