20:04 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" lyderis Valdemaras Tomaševskis taip pat pakomentavo respublikos prezidento rinkimus

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis išrinktas į Europos Parlamentą.

  Politikas dalyvavo rinkimuose kaip Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijos, kuri pagal išankstinius rezultatus įvykusiuose rinkimuose gavo 5,24 procento balsų, atstovas. Taigi, jie laimėjo vieną mandatą.

  Balsų skaičiavimo metu Sputnik Lietuva korespondentas Aleksejus Stefanovas pakalbėjo su Tomaševskiu.

  Politikas išreiškė viltį, kad tęs darbą kaip europarlamentaras. Jis papasakojo, kad norėtų ekonominiu požiūriu turėti daugiau ryšių su kitomis šalimis, ypač su Baltarusija.

  "Savo darbe [Europos Parlamente] turėjau keletą svarbių momentų. Užsienio politikoje esu Europos Parlamento ir Baltarusijos kontaktų grupės pirmininko pavaduotojas. Aš tyčia užsiregistravau į kontaktus su Baltarusija, nes tai yra mūsų artima kaimynė. <...> Dabar tarp Lietuvos ir Baltarusijos neva Berlyno siena. Be vizų negalėsite važiuoti. Kontaktai turėtų būti geresni. <...> Mūsų Klaipėdos uostas daugiausia aptarnauja Baltarusijos krovinius", — pasakė politikas.

  Jo nuomone, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vykdo klaidingą politiką Baltarusijos AE atžvilgiu.

  "Turime tai sustiprinti, o ne vykdyti konfrontacinę retoriką, kaip tai daro mūsų užsienio reikalų ministras Linkevičius, kuris sako, kad mes nepirksime energijos iš Astravo AE. Manau, kad tai nėra labai solidžiai. Mūsų žmonės, galų gale, moka", — sako Tomaševskis.

  Politikas taip pat mano, kad Lietuva pati kalta dėl to, kad prie jos sienų atsirado branduolinės energetikos objektas, nes ji uždarė savo Ignalinos atominę elektrinę.

  "Nereikėjo uždaryti Ignalinos atominę elektrinę. Europos Sąjunga spaudė mus ir bulgarus. Bulgarai neuždarė ir turi savo elektrinę. Mes uždarėme ir dabar statoma kita elektrinė. Ji jau pastatyta, tai yra faktas. Reikia ne vykdyti konfrontaciją, o ieškoti bendradarbiavimo kituose aspektuose", — pasidalino savo mintimis politikas.

  Tomaševskis taip pat pakomentavo Lietuvos prezidento rinkimus. Jis pareiškė, kad 30 metų respubliką "valdė Landsbergio klanas" ir nieko gero iš to neišėjo. Kaip pliusą jis įvardijo įstojimą į Europos Sąjungą, tačiau pabrėžė, kad žmonės kaip ir anksčiau gyvena nepasiturinčiai, yra didelis skirtumas tarp turtingųjų ir vargšų, be to, stipri korupcija.

  "Mums nepavyko įeiti į naują laiką su švariu rezultatu", — pasakė Tomaševskis ir pažymėjo, kad Lietuvos gyventojai tikisi, jog Nausėdai esant prezidentui bus geriau.

  LLRA-KŠS vadovas papasakojo, kad jis ir jo partija palaikė būtent Nausėdą.

  Rinkimai į Europos Parlamentą vyko gegužės 26 dieną kartu su Lietuvos prezidento rinkimais. Rinkėjų aktyvumas siekė 53,4 procento.

  Dar šia tema

  Antrojo turo poezija ir Europos Parlamento rinkimų proza
  Lietuvos prezidento rinkimuose nėra už ką balsuoti, pareiškė buvęs Kauno meras
  Nesvarbu, kaip balsuoja, svarbu, kaip skaičiuoja... Ko tikėtis per EP rinkimus
  Paskelbti išankstiniai Lietuvos prezidento rinkimų rezultatai
  Grybauskaitė pasveikino Nausėdą
  Tegai:
  Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Europos Parlamentas, Lietuva, Valdemaras Tomaševskis

  Svarbiausios temos