21:12 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  586

  Pasak Lietuvos politiko, respublika nebegali gyventi taip kvailai, kaip gyveno vadovaujant Grybauskaitei

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovavo valstybei tarsi kieno nors valdoma lėlė, pareiškė 1990 metų kovo 11 dienos Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila interviu Sputnik Lietuva korespondentui Aleksejui Stefanovui.

  "Atrodo, dabar turėsime prezidentą, kuris nebijo žurnalistų ir nereikalauja iš anksto paruoštų klausimų. <...> Kaip ir lėlė, kurią kažkas pastatė ir diriguoja. Toks yra mano liūdnas Grybauskaitės valdymo įvertinimas", — pasakė Vaišvila.

  Lietuvos politikas pažymėjo, kad Nausėda nėra idealus, bet vertas kandidatas. Vaišvila pabrėžia tai todėl, kad žiniasklaidos priemonės, tiesiogiai ar finansiškai priklausomos nuo valdžios, bandė įtikinti žmones balsuoti už kitą kandidatą. Žiniasklaida norėjo įtikinti lietuvius, kad jei jie balsuos už opoziciją, jų balsas išnyks, nes niekas, išskyrus konservatorius, negali laimėti, paaiškino Vaišvila.

  "Tai yra standartinė balsuojančio žmogaus klaida. Ne tik Lietuvoje", — pažymėjo jis.

  Taip pat Vaišvila pabrėžė, kad antrajame ture balsavimas aiškiai vyko prieš partijos "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) statytinę, nors oficialiai ir nepartinę Ingridą Šimonytę. Pasak politiko, variantas su Šimonytės iškėlimu buvo ruošiamas iš anksto, į tai nurodo jos užimtos pareigos. Tačiau konservatoriai, pasak Vaišvilos, padarė daug klaidų, todėl antrajame ture prasidėjo balsavimas prieš juos.

  "Žmonės prisimena, ką Šimonytė darė būdama finansų ministre — tai bankas "Snoras", tai paskolos valstybės vardu, tris-keturis kartus didesni tarifai, nei buvo galima gauti iš TVF", — priminė Vaišvila.

  Pasak politiko, konservatorių valdymas pagaliau pasibaigė.

  "Džiaugiuosi, nes tai baigiasi su Nausėdos atėjimu, tikiuosi, kad baigiasi šis istorinis Grybauskaitės ir Landsbergio bendras valdymas. Tai pagrindinė išvada, pagrindinė pastaba ir pagrindinis pasiekimas", — pasakė Vaišvila.

  Be to, Akto signataras pakomentavo rinkimus į Europos Parlamentą. Jo nuomone, balsavimas parodė, kad politikai, kurie dešimtmečius sėdi savo vietose, negali sugalvoti nieko naujo, be to, jie žaidė nešvariai. Tai matyti iš pavyzdžio, kad konservatorių sąrašuose į pirmą vietą buvo įtrauktas profesorius Liudas Mažylis, kuris rado Lietuvos Nepriklausomybės aktą Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyvuose. Toks garsus asmuo, Vaišvilos manymu, padovanojo konservatoriams tris vietas Europos Parlamente.

  Apibendrindamas Vaišvila pažymėjo, kad Grybauskaitės politika neturėjo nieko bendro su Lietuvos piliečiais.

  "Atėjus Nausėdai, viskas keisis pagal jo supratimą, kad taip gyventi buvo negalima. Kaip Lietuva kvailai gyveno esant Grybauskaitei, taip toliau gyventi negalima", — pareiškė Vaišvila.

  Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas įvyko gegužės 26 dieną. Išankstiniais VRK duomenimis, Nausėda gavo 65,86 procento balsų. Jo varžovę Ingridą Šimonytę palaikė 32,86 procento rinkėjų.

  Po rinkimų vykusioje spaudos konferencijoje Nausėda pareiškė, kad jo pagrindinė užduotis dabar yra suformuoti komandą. Taip pat išrinktasis prezidentas neatmeta galimybės, kad įvyks išankstiniai rinkimai į Seimą.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Paskelbti išankstiniai Lietuvos prezidento rinkimų rezultatai
  Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai Europos Parlamente
  Tomaševskis pasisakė už Lietuvos ir Baltarusijos ryšių gerinimą
  Lietuvos krepšinio žvaigždė Marčiulionis išrinktas į Europos Parlamentą
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Dalia Grybauskaitė, Lietuva, prezidento rinkimai

  Svarbiausios temos