10:38 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  250

  Rolandas Paksas pažymėjo, jog piliečių pasirinkimas buvo sąlygotas noro nebalsuoti už konservatorių atstovę

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Buvęs Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pralaimėjo rinkimuose į Europos Parlamentą. Su visuomeniniu komitetu "Prezidento Rolando Pakso judėjimas" jis surinko tik 3,79 proc. balsų.

  Anksčiau Paksas pareiškė, kad tikisi gauti bent vieną mandatą, tačiau perrinktas nebuvo. Interviu Sputnik Lietuva korespondentui Aleksejui Stefanovui jis išreiškė apgailestavimą ir pasakė, kad kartu su komitetu ieškos nesėkmės priežasčių.

  "Tauta, kuri balsuoja, visada teisi. Raktai, kurių ieškojome, buvo ne tie, ar ne tos durys, ne taip išrinkome raktus. Kas bus toliau? Toliau bus ir atsakymas", — sakė politikas.

  Buvęs Lietuvos lyderis mano, kad partijos turėjo pranašumą prieš visuomeninius komitetus, nes jos turi administracinę struktūrą visoje Lietuvoje. Tuo pačiu metu Paksas spėjo, kad jo komitetas, galbūt, neturėjo pakankamai argumentų ar garsesnės darbotvarkės rinkėjams.

  "Dabar mes analizuojame klaidas, kodėl taip atsitiko. Man ir mano komandai tai buvo netikėta. Po kelių dienų bus aiškesnis vaizdas ir bus galima pasakyti, kur mums nepavyko", — sakė jis.

  Komentuodamas prezidento rinkimų rezultatus, pašnekovas pažymėjo, kad už Gitaną Nausėdą balsavo "sukrečianti dauguma", o Ingrida Šimonytė galėjo išnaudoti savo rinkėjų galimybes po pirmojo turo. Politikas neatmeta, jog piliečių pasirinkimas buvo sąlygotas noro nebalsuoti už konservatorių atstovę.

  "Kad konservatorių atstovas nepratęstų to kelio, kuriame Lietuva yra jau dešimt metų. Daugelis žmonių mano, kad Šimonytė gali būti dabartinės prezidentės [Dalios Grybauskaitės] įpėdinė. Galvoju, kad daug žmonių yra sotūs šio kelio ir tikrai nori pokyčių", — sako Paksas.

  Ir Lietuvos, ir Europos Parlamento retoriką Rusijos atžvilgiu reikėtų keisti į geresnę pusę, sakė buvęs prezidentas.

  Rinkimai į Europos Parlamentą įvyko gegužės 26 dieną kartu su Lietuvos Respublikos prezidento rinkimais. Rinkėjų aktyvumas siekė 53,4 procento. Rinkimuose dalyvavo 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į EP rinko 11 atstovų.

  Dar šia tema

  Nausėda nesiekia keisti dabartinio bendradarbiavimo su Rusija krypties
  Nausėda siūlo pakeisti Seimo rinkimų datą
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Rolandas Paksas

  Svarbiausios temos